Około 2 miesiące temu skończyła się przebudowa Al. Racławickich. Efektami wielomiesięcznych prac są przede wszystkim odnowione nawierzchnie ulic i chodników, nowe ścieżki rowerowe i kanalizacja deszczowa.
- Przebudowa Al. Racławickich to dla Lublina projekt priorytetowy. Obszar objęty inwestycją ma strategiczne znaczenie nie tylko dla Miasta, ale również dla całego Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego, w związku z wyjątkową koncentracją wzdłuż Al. Racławickich instytucji publicznych, takich jak szkoły, urzędy i uczelnie - mówił tuż po zakończeniu przebudowy, Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju, dodając, że inwestycja przełoży się na sprawniejsze funkcjonowanie komunikacji miejskiej mieście, rozładowanie zatorów komunikacyjnych, a w konsekwencji skrócenie czasu przemieszczania się między dzielnicami..
Zakończyły się też odbiory techniczne inwestycji, a do 30 września wykonawca wyeliminował usterki i niezgodności poszczególnych branż, wynikające z rozbieżności ze specyfikacją przetargową. Ale na alejach nada nie działa część sygnalizacji świetlnej. Wynikiem tego są np. wypadki samochodowe.
Urząd Miasta Lublin zapewnia, że światła zostaną uruchomione i wyjaśnia, dlaczego teraz nie działają.
- Część urządzeń nie komunikuje się z systemem, co wymaga wprowadzenia zmian w sposobie ich podłączenia i konfiguracji sterowników. Ponadto prace, które cały czas równolegle trwają dotyczą także integracji istniejącego Systemu Zarządzania Ruchem z nowo powstałymi sygnalizacjami. Konieczna jest aktualizacja systemu do wymagań nowo wybudowanych sygnalizacji - tłumaczy Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. - Zakładamy, że zakończenie prac zarówno technicznych jak i na poziomie oprogramowania przy sygnalizacjach, pozwoli na włączenie świateł w najbliższym czasie.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Nie przejedziemy ul. Stary Gaj. Kolej zaczyna budowę
Przez najbliższe dni, sygnalizacje będą czasowo włączane w celu ich przetestowania i sprawdzenia ustawień oraz potwierdzenia usunięcia wszystkich zgłoszonych usterek. Od wyników testów uzależniona będzie ostateczna decyzja o ich uruchomieniu.
Oprócz tego, trwają jeszcze prace związane z realizacją dodatkowych zadań, wykraczających poza zakres przebudowy, a wskazanych na etapie procedury odbiorowej.
- Dotyczą one między innymi montażu słupków typu "Lublin", obejm na słupach czy remontu ogrodzenia wzdłuż ul. Długosza. Na realizację tych zadań wykonawca ma czas do końca października. W tym terminie wykonawca dokona również nowych nasadzeń w miejscu drzew, które się nie przyjęły - mówi Justyna Góźdź.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.