Reklama

Reklama

Lublin: Akcja "Przystanek Szczepienie" podsumowana. Zaszczepiło się ponad 2,6 tys. osób [GALERIA]

Opublikowano: ndz, 26 gru 2021 13:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 2,6 tys. osób przyjęło szczepionkę przeciw COVID-19 w ramach akcji "Przystanek Szczepienie”, skierowanej do studentów uczelni wyższych, nauczycieli akademickich, pełnoletniej młodzieży szkolnej, mieszkańców Lublina i obcokrajowców. W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie podsumowano inicjatywę.

Reklama

"Przystanek Szczepienie” pierwotnie był zaplanowany na okres 30 września - 4 października, ale ze względu na ogromne zainteresowanie, akcja była dziesięciokrotnie przedłużana i ostatecznie zakończyła się 17 grudnia. W ramach akcji uruchomiona została specjalna linia MPK, która nieodpłatnie dowoziła osoby zainteresowane na szczepienia przeciw COVID-19. Do tego funkcjonowała infolinia, pod którą można było zgłaszać potrzebę indywidualnego transportu na miejsce szczepienia do Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie. W organizację zaangażowanych było 3 lekarzy, 4 pielęgniarki, 20 żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej i 28 wolontariuszy.

- Od początku pandemii zwracam uwagę na to, że przejście przez jej różne fazy z jak najmniejszymi stratami dla zdrowia i życia mieszkańców województwa lubelskiego, zapewni nam realizowanie jednego, wspólnego celu - podkreślał wojewoda lubelski Lech Sprawka. - Oprócz zasadniczego hasła na autobusie dowożącym do „Przystanku Szczepienie” był napis „Gramy razem” – to jest warunek powodzenia wszelkich działań przeciwpandemicznych, służących ochronie zdrowia i życia - podkreślał Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

Wojewoda lubelski przekazał na ręce prorektora Politechniki Lubelskiej dr. hab. Dariusza Czerwińskiego, dyplom uznania dla Związku Uczelni Lubelskich za zainicjowanie i akcji "Przystanek Szczepienie”. Z kolei za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19, okolicznościową monetę Narodowego Banku Polskiego, otrzymał prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który – jak mówił wojewoda lubelski – jest podmiotem tworzącym dla szpitali klinicznych, a te z kolei odgrywają niezmiernie ważną role w całym systemie lecznictwa szpitalnego.

- To, co jest niezwykle ważne, to ta wspólnota myślenia na sprawy ważne, która przeistacza się w działanie. Dużymi krokami budujemy akademicki Lublin. Nie powinniśmy spoczywać na laurach, ponieważ wirus z którym się mierzymy niestety kontratakuje i na kolejne fale musimy być przygotowani. Mam nadzieję, że ta nasza akcja przyczyniła się w znaczymy stopniu do tego, że zarówno my i nasi najbliżsi będziemy się czuć bezpieczniej – mówił pomysłodawca akcji, rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie prof. dr hab. Radosław Dobrowolski.
 
- Współdziałanie dowodzi naszej współodpowiedzialności i solidarności. Celem akcji było przyśpieszenie zwalczania epidemii i pomoc tym, którzy natrafiają na różne bariery związane z dostępem do szczepień. A przecież nie ma innej drogi niż szczepienie, żeby skutecznie zabezpieczyć się przed tym najgorszym, co może nastąpić - dodał Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Wojewoda podkreślał, że szczepienia są ważne. - Trzecią falę województwo lubelskie przeszło łagodnie w skali kraju, natomiast podczas czwartej fali pobiliśmy wszystkie rekordy od początku pandemii: rekord zakażeń, rekord hospitalizacji, rekord hospitalizacji na łóżkach respiratorowych, rekordy zgonów. Kolejny atak wirusa nas czeka, widać to w krajach Zachodniej Europy, stąd proces szczepień jest elementem niezmiernie ważnym w przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się nowej mutacji - dodał.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy