Reklama

Reklama

Lublin: Politechnika Lubelska wyróżniona w rankingu Perspektywy 2021

Opublikowano: wt, 22 cze 2021 17:52
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Politechnika Lubelska wyróżniona w rankingu Perspektywy 2021 - Zdjęcie główne

Politechnika Lubelska | foto Screen - Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Politechnika Lubelska ponownie została zaliczona przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy” do czołowych uczelni wyróżniających się innowacyjnością. Uczelnia zajęła m.in. I miejsce w kategorii patenty i prawa ochronne.

Reklama

W opublikowanym właśnie 22. rankingu szkół wyższych Politechnika Lubelska zajmuje 2. pozycję, ustępując liderowi w tej kategorii - Zachodniopomorskiemu Uniwersytetowi Technologicznemu w Szczecinie o 1,3 punktu wskaźnika rankingowego i wyprzedzając o 13,5 Politechnikę Łódzką, zajmującą trzecie miejsce.

-  Po raz kolejny utrzymaliśmy I miejsce w kategorii patenty i prawa ochronne. Natomiast pod względem innowacyjności jedynie o włos ustępujemy Zachodniopomorskiemu Uniwersytetowi Technologicznemu w Szczecinie. Skuteczny transfer najlepszych rozwiązań na rynek należy do ważniejszych zadań uczelni. Takie są oczekiwania otoczenia społeczno-gospodarczego, jak i samych naukowców. Dlatego tak istotne jest tworzenie na uczelni odpowiedniego zaplecza sprzętowego, organizacyjnego i finansowego, by pracownicy byli zainteresowani komercjalizacją i chcieli korzystać z ochrony patentowej. Sądzę, że na naszej uczelni to się udaje - mówi prof. Dariusz Czerwiński, prorektor ds. ogólnych i rozwoju Politechniki Lubelskiej. 

Wśród uczelni akademickich Politechnika Lubelska zajęła 27 pozycję. To o 4 miejsca wyżej w porównaniu z wynikami ubiegłorocznej edycji. Natomiast w kategorii uczelni technicznych lubelska uczelnia, podobnie jak rok temu, zajęła wysoką 8. pozycję. 

Ranking "Perspektyw” prezentuje najlepsze uczelnie w Polsce. Zestawienie uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w 7 kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał dydaktyczny, innowacyjność i umiędzynarodowienie.

- Nasz ranking kierujemy do maturzystów, którym pomaga w wyborze najlepszego kierunku i uczelni. Jest on także potrzebny polskiemu środowisku akademickiemu, dla którego jest swego rodzaju "lustrem”. Widać w nim sukcesy, ale również niedociągnięcia, które trzeba poprawić - mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, inicjator rankingu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy