Reklama

Lubelskie obchody Dnia Flagi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Lubelskie obchody Dnia Flagi  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Cały kraj przybrał biało-czerwone barwy. Dzisiaj obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Z tej okazji w Lublinie odbyły się uroczyste obchody.

Cały kraj przybrał biało-czerwone barwy. Dzisiaj obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Z tej okazji w Lublinie odbyły się uroczyste obchody. O godzinie 10.00 przed gmachem Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego nastąpiło podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt. Krótki koncert zagrała orkiestra wojskowa. Obchody kontynuowano na Placu Litewskim. Tutaj także nastąpiło uroczyste podniesienie flagi na maszt. Zebrani zaśpiewali wspólnie hymn państwowy. Ostatni raz flaga została podniesiona na masz na balkonie lubelskiego Ratusza.

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej obchodzimy już po raz 15. Święto ustanowiono w 2004 roku. Polska flaga składa się z dwóch poziomych pasów. Biały kolor reprezentuje orła białego, jest także symbolem czystości i niepokalania. Kolor czerwony oznacza ogień, krew, odwagę oraz waleczność.

Z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej MSWiA opracowało miniprzewodnik „Biało-Czerwona”. Publikacja podaje zasady eksponowania oraz różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomniano także, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Miniprzewodnik dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa.

Z okazji Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja budynki Zamku Lubelskiego, Trybunału Koronnego oraz Centrum Spotkania Kultur zostały już wczoraj wieczorem podświetlone na biało-czerwono.


fot. Mateusz Paśkucki


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE