Reklama

LUBELLA - nowe technologie warte 130 mln [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały organizatora

LUBELLA - nowe technologie warte 130 mln [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Lublinie uruchomiono nowoczesny kompleks produkcyjny i centrum logistyczne Lubelli. Wartość przedsięwzięcia to 130 mln złotych.

W Lublinie uruchomiono nowoczesny kompleks produkcyjny i centrum logistyczne Lubelli.  Wartość przedsięwzięcia to 130 mln złotych. Ta inwestycja umocni firmę na pozycji lidera makaronów w Polsce. W sumie od 2003 roku (czyli od wejścia Lubelli w skład Grupy Maspeks) firma zainwestowała w Lublinie ponad 400 mln złotych.

Nowy kompleks to hala produkcyjno-magazynowa wraz z infrastrukturą techniczną i nowoczesną linią produkcyjną oraz zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Nowoczesne centrum logistyczne na 12 poziomach może pomieścić 26 tys. palet, które od początku są identyfikowane i w całkowicie zautomatyzowanym procesie transportu trafiają na miejsce składowania. Z miejsca składowania zabierają je tiry i rozwożą je do odbiorców. Załadowanie 40 tonowej naczepy zajmuje 15 minut.


foto. Cezary Potapczuk

W sumie od 2003 roku Lubella ośmiokrotnie zwiększyła swoje moce produkcyjne. Rocznie opuszcza zakład 170 tys. ton makaronów, mąk, płatków i kasz. Dzięki modernizacji młyna do przemiału pszenicy twardej, jako jedyny producent wyrobów zbożowych w Polsce sama mieli ziarno. Efekty przynosi także inwestowanie w markę. Dzisiaj Lubella ma 33 proc. rynku makaronów, dzięki czemu jest wiceliderem na rynku płatków śniadaniowych i czołowym producentem mąk. Firma posiada najszerszą ofertę makaronów w Polsce oraz szeroką ofertę pozostałych produktów. Obejmuje ona 70 pozycji, które trafiają do 20 krajów na całym świecie. Lubella współpracuje z ponad 130 rolnikami, głownie z naszego regionu - skupuje rocznie ponad 100 tys. ton pszenicy.

Jak mówi Krzysztof Pawiński, prezes zarządu grupy Maspeks, dzięki trafionym inwestycjom i dobremu klimatowi stworzonemu przez miasto, Lubella jest wizytówką przemysłu spożywczego nie tylko w Polsce. Zdaniem prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, to firma która jest istotnym ośrodkiem rozwoju przemysłu przetwórstwa żywności. 

Dodajmy też, że nowa inwestycja, to 60 nowych miejsc pracy dla mieszkańców Lubelszczyzny.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE