Reklama

Kurtki z granicy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Krajowa Administracja Skarbowa

Kurtki z granicy  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 500 nowych kurtek otrzymają podopieczni lubelskiego PCK. Ubrania nie pochodzą od darczyńców, a z Krajowej Administracji Skarbowej.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Małaszewiczach zarekwirowali transport do Polski prawie pięciuset nieużywanych kurtek. Ich czujność wzbudziła niska wartość towaru wykazana na fakturach, mimo że towar opatrzony był znakami firmowymi światowych producentów. Prawo do umieszczenia swojego logo na produkcie posiada jedynie właściciel marki i to właśnie jego zgoda była potrzebna, aby Krajowa Administracja Skarbowa mogła nieodpłatnie przekazać nielegalną odzież innym podmiotom - w tym przypadku oddziałowi PCK w Lublinie.

Co się dzieje w przypadku orzeczenia przez sąd tak zwanego przepadku towarów na rzecz skarbu państwa? Krajowa Administracja Skarbowa może nieodpłatnie przekazywać zatrzymywane towary takim instytucjom, jak: zakłady opieki zdrowotnej, jednostki pomocy społecznej, szkoły i placówki oświatowe, instytucje kultury, organizacje charytatywne, organy administracji publicznej oraz szkoły wyższe, a także jednostki badawczo-rozwojowe itp. Jedynym warunkiem jest, aby przekazywany towar mógł zostać wykorzystany przez odpowiednią placówkę przy realizacji jej zadań statutowych. Podobne zdarzenie w naszym regionie miało miejsce dwa lata temu, kiedy Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Tomaszowie Lubelskim wzbogacił się o dwa samochody, również zarekwirowane podczas kontroli celnej. Uczniowie korzystają z nich podczas zajęć praktycznych oraz egzaminów zawodowych.

Nie zawsze jednak zatrzymywane przez KAS towary nadają się do nieodpłatnego przekazania. Obligatoryjnie niszczone są te towary, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia użytkowników, np. podrabiane leki, kosmetyki, środki ochrony roślin czy papierosy.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE