Reklama

Krwiodawcy odznaczeni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Honorowi dawcy krwi na ceremonii

Krwiodawcy odznaczeni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bezinteresownie dzielą się tym, co najcenniejsze. Sobota była dniem podziękowań Honorowym Dawcom Krwi za ich dar życia.

Dzięki ich pomocy i zaangażowaniu uratowano wielu ludzi. Krwiodawcy i zaproszeni goście spotkali się Auli Domu Nadziei Caritas. Były odznaczenia państwowe i branżowe, podziękowania i czas na chwile wspomnień. A "honorowi" maja co wspominać.

Dwaj z nich odznaczeni zostali Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. To cisi bohaterowie - Marek Bartosik i Leszek Łuczka. Jeden z nich po raz pierwszy oddał krew we wrześniu 1974 roku. Do dzisiaj dzieli się tym co najcenniejsze. W swoim życiu oddał już 140 litrów krwi. Każdego roku w naszym województwie do szpitali przekazywanych jest 61 tys jednostek krwi.

To dar bezcenny, bo krwi nie da się wyprodukować - mówiła do zebranych Elzbieta Puacz dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Podczas sobotnich uroczystości wręczono też brązowe, srebrne i złote Krzyże Zasługi i odznaki "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony da Zdrowia Narodu. Łącznie wyróżniono 38 osób.

- O tym, że krew stanowi najcenniejszy dar nie trzeba nikogo przekonywać. Wiedzą o tym również policjanci, którzy w codziennej służbie ratują ofiary wypadków, pomagają dorosłym i dzieciom. Policjanci  chętnie włączają się w akcje i zbiórki krwi by bezinteresownie pomagać. W sobotnich uroczystościach udział wziął także Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE