Reklama

Konsultacje społeczne "Lubelskie standardy piesze" 17 sierpnia - 15 października

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Konsultacje społeczne "Lubelskie standardy piesze" 17 sierpnia - 15 października - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczynają się kolejne konsultacje społeczne dotyczące opracowania projektu "Lubelskie standardy piesze. Kierunki rozwoju ruchu pieszego w Lublinie", które odbędą się w dniach 17 sierpnia - 15 października. Zaplanowano także dwa spotkania konsultacyjne w Ratuszu - 10 i 11 października.

Uwagi i opinie można zgłaszać na adresbiuro@transeko.pl Celem konsultacji jest dyskusja nad projektem dokumentu oraz zebranie uwag i opinii mieszkańców oraz przedstawicieli organizacji społecznych. Zgłoszone uwagi i opinie zostaną wykorzystane do opracowania końcowej wersji dokumentu.

Dokument "Lubelskie Standardy Piesze. Kierunki rozwoju ruchu pieszego w Lublinie" jest kontynuacją działań realizowanych w ramach projektu "Miasto dla Ludzi", rozpoczętego jesienią 2014 roku w czasie wizyty w Lublinie prof. Jana Gehla z Kopenhagi. Dorobek projektu, w tym efekty licznych spotkań z mieszkańcami poświęconym takim elementom jak płynność ruchu, przyjazna przestrzeń czy szczególne potrzeby pieszych, stanowił wkład do dokumentu przygotowywanego na zlecenie Urzędu Miasta Lublin przez Biuro Projektowo-Konsultingowe Transeko z Warszawy.

Standardy Piesze mają pomóc w realizacji bardziej przyjaznej pieszym przestrzeni miejskiej, szczególnie w obszarze śródmiejskim. Dokument przedstawiony mieszkańcom składa się z 7 części, w tym celów polityki pieszej, diagnozy stanu istniejącego, koncepcji głównych osi pieszych, zasad kształtowania przestrzeni pieszych i planu działań. Całość dopełnia zestaw rekomendowanych rozwiązań, których zastosowanie w przestrzeni miejskiej poprawi komfort i bezpieczeństwo ruchu pieszego.

Podczas dwumiesięcznych konsultacji społecznych nad dokumentem mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat zawartości poszczególnych rozdziałów, a także wziąć udział w spotkaniach konsultacyjnych w dniach 10 października (godz. 17:00) i 11 października (godz. 10:00), które odbędą się w Ratuszu z udziałem zespołu autorskiego.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE