Reklama

Reklama

Już ponad 9 tysięcy osób zgłosiło się po Lubelską Kartę Miejską

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Lublin

Już ponad 9 tysięcy osób zgłosiło się po Lubelską Kartę Miejską - Zdjęcie główne

Lubelska Karta Miejska uprawniająca do wielu zniżek w tym w MPK, jest zapisywana na imiennej Karcie Biletu Elektronicznego | foto Urząd Miasta Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lubelska Karta Miejska, która uprawnia do wielu zniżek, funkcjonuje już 2 miesiące. Przez ten czas wydano już ponad 9 tys. znaczników. Wnioski o ich nadanie można składać cały czas.

Reklama

Odnotowano już 9 tysięcy znaczników
 
Już ponad 9 tys. nadanych znaczników i około 40 partnerów programu odnotowano i dołączyło w ciągu dwóch miesięcy funkcjonowania Lubelskiej Karty Miejskiej, dzięki której można korzystać z licznych zniżek, m.in. w komunikacji miejskiej. Osoby, które przystąpią do miejskiego programu lojalnościowego, mimo zmiany cennika za przejazdy komunikacją miejską, będą mogły kupić bilety okresowe w takich samych cenach jak dotychczas, ale nieposiadający LKM, zapłacą więcej, co będzie obowiązywać od 15 października.

- Zachęcam wszystkie osoby uprawnione do udziału w programie Lubelskiej Karty Miejskiej i do złożenia wniosku wraz z wymaganymi dokumentami. Procedura otrzymania znacznika LKM jest prosta i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Przystąpienie do programu umożliwi natomiast korzystanie z szerokiego katalogu ulg, rabatów i zniżek na miejskie usługi oraz produkty oferowane przez partnerów projektu, w takich obszarach, jak komunikacja miejska, kultura, sport i rekreacja, oświata, zdrowie oraz gastronomia i handel. Ideą Lubelskiej Karty Miejskiej jest premiowanie osób, które płacą podatki w Lublinie i przyczyniają się w ten sposób do wzrostu dochodów miasta i jego rozwoju - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
Lubelska Karta Miejska jest pierwszym elementem nowego systemu Biletu Elektronicznego Komunikacji Aglomeracyjnej (LUBIKA), w ramach którego powstają nowoczesne, niedostępne dotąd w lubelskiej komunikacji miejskiej rozwiązania i metody pobierania opłat. System jest na etapie wdrażania, a jego uruchomienie planowane jest w sierpniu przyszłego roku. 
 
Dla kogo jest Lubelska Karta Miejska?
 
Do programu mogą przystąpić osoby, które rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Lublina i deklarują w zeznaniu podatkowym jako miejsce swojego zamieszkania Gminę Lublin, bez względu na to, czy osiągają dochód. Program jest adresowany do osób, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego i deklarują jako miejsce zamieszkania Gminę Lublin. Z programu mogą skorzystać też mieszkańcy Lublina, którzy nie osiągają dochodów opodatkowanych, a są objęci działaniami społecznymi prowadzonymi przez Miasto. Do programu są włączone dzieci tych osób do ukończenia 18. roku życia, a w przypadku kontynuowania nauki – do 26. roku życia oraz dzieci i młodzież przebywające w miejskich placówkach pieczy zastępczej lub rodzinnej. Dzieci, które nie ukończyły 6 lat, mają prawo do korzystania ze zniżek i ulg w ramach programu na podstawie Lubelskiej Karty Miejskiej nadanej rodzicowi albo opiekunowi prawnemu.
 
Karta jest zapisywana na imiennej Karcie Biletu Elektronicznego, na wniosek zainteresowanego, rodzica/opiekuna lub osoby uprawnionej. Karta nie ma  fizycznego, graficznego znacznika wskazującego na korzystanie z Programu. Informacja o tym będzie „zaszyta” wewnątrz Karty w formie elektronicznego identyfikatora. Jest nadawana na czas określony. Jeśli wniosek zostanie złożony do 30 kwietnia 2021 r., to będzie ona ważna do 31 grudnia 2021 r.
 
Wniosek o Lubelską Kartę Miejską
 
Osoby mające już Kartę Biletu Elektronicznego wystarczy, że złożą wniosek o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej. Natomiast osoby zainteresowane programem, ale nie posiadających KBE, muszą  zawnioskowanie o Kartę, a potem złożyć już wniosek o zakodowanie na niej Lubelskiej Karty Miejskiej. Przy składaniu wniosku należy okazać dokumentu ze zdjęciem oraz, w zależności od posiadanego uprawnienia do wydania LKM, dokument potwierdzający to uprawnienie. Dla większości mieszkańców będzie to pierwsza strona zeznania podatkowego za ostatni rok podatkowy wraz z potwierdzeniem złożenia zeznania podatkowego we właściwym dla Gminy Lublin Urzędzie Skarbowym albo Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru (UPO). Numer na UPO musi być zgodny z numerem wygenerowanym na złożonym dokumencie PIT.
 
Gdzie złożyć wniosek?
 
Wnioski o nadanie LKM są przyjmowane w Punktach Obsługi ZTM oraz w funkcjonujących Biurach Obsługi Mieszkańców. Osoby, mające Karty Biletu Elektronicznego i nie mają potrzeby jej wyrobienia, mogą korzystać z usług BOM-ów przy ul. Wieniawskiej, Filaretów, Szaserów i Kleeberga, które są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45-15.15. Natomiast punkty prowadzone przez ZTM obsługują klientów w godzinach 7.15-16.45. Przed wizytą można wypełnić wniosek i skompletować dokumenty, co przyspieszy formalności. W Punktach Obsługi Klienta prowadzonych przez ZTM, są nawigatorzy, którzy pomogą wnioskującym, jeśli będzie taka potrzeba. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE