Reklama

Reklama

Jutro akcja krwiodawstwa pod Urzędem Marszałkowskim w Lublinie. Krew odda m.in. marszałek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Jutro akcja krwiodawstwa pod Urzędem Marszałkowskim w Lublinie. Krew odda m.in. marszałek - Zdjęcie główne

Jutro akcja krwiodawstwa pod Urzędem Marszałkowskim w Lublinie. Krew odda m.in. marszałek Jarosław Stawiarski. | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro (16 września) pod Urzędem Marszłkowskim odbędzie się akcja oddawania krwi. Udział wezmą pracownicy urzędu, członkowie Zarządu Województwa Lubelskiego i marszałek.

Reklama

Krew odda m.in. marszałek

 

W najbliższa środę (16 września) przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przy ul. Grottgera 4 stanie krwiobus w ramach wspólnej akcji z dyrekcją Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Pracownicy urzędu będą oddawać krew od godziny 8.00 do 12.00. W akcji mogą wziąć udział też mieszkańcy miasta. Krew będą oddawac też członkowie Zarządu Województwa Lubelskiego w tym marszałek Jarosław Stawiarski, który planuje oddać krew ok. godziny 9.00.

 

Aktualnie najbardziej brakuje krwi grupy ARh- i 0Rh-. Na wyczerpaniu są też zapasy krwi grupy ARh+, BRh+, 0Rh+ i BRh-. 

 

Kto może oddac krew?

 

Krew mogą oddać tylko w pełni zdrowe osoby w wieku od 18 do 60 lat ważące przynajmniej 50 kg, które w ciągu dwóch dni przed pobraniem krwi nie spożywały alkoholu. Należy przyjść wyspanym i po lekkim śniadaniu, przynajmniej dzień wcześniej wypić ok. 2 litry płynów.

 

Co zyskuje krwiodawca?

 

Wśród "przywilejów" krwiodawców jest m.in. możliwość odliczenia darowizny na cele krwiodastwa w danym roku podatkowym, zwolnienie od pracy w dniu w którym oddawało się krew, zwrot kosztów rpzejazdu do jednostki poboru krwi, posiłek regenracyjny, uprawnienie do korzystania pzoa kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej lub farmaceutycznej w aptekach i bezpłatne zaopatrzenie w leki objęte wykazami leków podstawowych i uzupełniających do wysokości limitu ceny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE