Reklama

Joanna Mucha o ministrze Soboniu: „promuje swoją kampanię na Świdniku” [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Rafał Januszczak

Joanna Mucha o ministrze Soboniu: „promuje swoją kampanię na Świdniku” [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Platforma Obywatelska komentowała na dzisiejszej konferencji prasowej w Lublinie, czynności Ministerstwa Obrony Narodowej w związku z przetargiem na śmigłowce. Posłanka Joanna Mucha na spotkaniu z dziennikarzami skrytykowała m.in Artura Sobonia i Wojciecha Skurkiewcza.

Sprawa zakupu śmigłowców w Świdniku otwiera swój nowy rozdział. Wszystko to, po tym, gdy kilka dni temu Sekretarz Stanu w MON, Wojciech Skurkiewicz, podczas obrad Komisji powiedział, że Polskie Wojsko nadal będzie korzystać ze sprzętu, który jest już od dawna zużyty i powinien być wycofywany z obrotu. Tak miało by być przez najbliższe 10 lat.
Te słowa wyraźnie nie spodobały się politykom PO, którzy zarzucają partii rządzącej celowe rozbrojenie polskiej armii. Joanna Mucha wywołała na wokandę Wiceministra Artura Sobonia. Polityk ze Świdnika chciał anulowania zamówienia 50 śmigłowców Caracal i postawienia na zakup maszyn, które będą produkowane wyłącznie w Polsce. Tym razem zakończyło się jedynie na obietnicach.

Przypomnijmy, że cała sprawa opiera się na wyposażeniu armii polskiej w nowe śmigłowce wielozadaniowe, o zakupie których mówi od dłuższego czasu Resort Obrony. Największe fabryki, które produkują śmigłowce to PZL Mielec oraz PZL Świdnik - są to rejony, w których większość mają politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Cały komentarz Posłanki Joanny Muchy oraz Stanisława Żmijana do obejrzenia w naszym video:Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE