Reklama

Godz. 13.30: Przybywa chorych, także na naszych terenach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Godz. 13.30: Przybywa chorych, także na naszych terenach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedna osoba z województwa lubelskiego przybyła do statystyki potwierdzonych przypadków koronawirusa. To osoba małoletnia z powiatu lubelskiego.

W sobotę po południu władze potwierdziły, że w Polsce wykryto wirusa u następnych dziewięciu osób.


"Potwierdzone przypadki dotyczą 2 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 z woj. wielkopolskiego (Poznań), 1 z woj. lubelskiego (Lublin) i 5 z województwa łódzkiego (Łódź)" - informuje Ministerstwo Zdrowia.


"Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą osoby małoletniej, z powiatu lubelskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, hospitalizowana na oddziale zakaźnym szpitala w Lublinie" - czytamy w komunikacie prasowym przesłanym przez przedstawicieli wojewody lubelskiego, nie ma jednak informacji o stanie zdrowia najnowszego zarażonego.


Aktualnie na terenie województwa lubelskiego jest 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. W sobotę potwierdzono już łącznie sześć osób z województwo lubelskiego chorych na COVID-19.


W sumie w kraju wirusa zdiagnozowano u 93 osób. Dwie z nich zmarły - 57-letnia pacjentka hospitalizowana w Poznaniu i 73-letni pacjent hospitalizowany we Wrocławiu. W kraju wykonano łącznie 4414 testów na obecność koronawirusa (dane z godz. 13.30).Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE