W piątek (27 września) rozpatrzone zostało zażalenie Prokuratury Krajowej dotyczące odmowy aresztowania Marcina Romanowskiego, który w latach 2019-2023 był wiceszefem Ministerstwa Sprawiedliwości nadzorującym Fundusz Sprawiedliwości. Na tymczasowe aresztowanie polityka nie zgodził się Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa. Powołał się wtedy na przysługujący mu immunitet Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.
W kilkudziesięciu miejscach w kraju Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) z prokuratorami prowadzącymi śledztwo dotyczące Funduszu Sprawiedliwości i na ich polecenie przeprowadziła przeszukania u polityków Suwerennej Polski i posłów klubu PiS: byłego szefa Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego byłych zastępców Marcina Romanowskiego i Michała Wosia. Ich celem było zabezpieczanie dowodów, w tym dokumentacji dotyczącej funduszu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.