Reklama

Reklama

Eliminacje Mistrzostw Świata 2022. Miasto oficjalnie zaproponuje PZPN Arenę Lublin na rozgrywki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Eliminacje Mistrzostw Świata 2022. Miasto oficjalnie zaproponuje PZPN Arenę Lublin na rozgrywki - Zdjęcie główne

- Arena Lublin jest przez ekspertów i piłkarskie federacje jednym z najlepiej ocenianych obiektów piłkarskich w Polsce - informuje Andrzej Wojewódzki, Sekretarz Miasta Lublin | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze miasta złożą oficjalną ofertę, żeby na Arenie Lublina były rozgrywane mecze eliminiacyjne w ramach Mistrzostw Świata 2022 w piłce nożnej. Zaproponował to Marcin Nowak - wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin.

Reklama

W związku z sytuacją epidemiczną Stadion Narodowy w Warszawie został zamieniony na szpital tymczasowy. Dlatego nie ma możliwości, żeby reprezentacja Polski w piłce nożnej, która rozgrywa tam od 2012 roku mecze eliminacji mistrzostw świata i Europy, mogła rozegrać pierwsze mecze eliminacji Mistrzostw Świata 2022, które odbędą się w Katarze. Stąd Polski Związek Piłki Nożnej niedługo będzie musiał wybrać nowe miejsce na rozgrywki, tym bardziej, że pierwsze spotkania zaplanowano już na marzec przyszłego roku. 

 

Marcin Nowak - wiceprzewodniczący Rady Miasta w interpelacji do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublin, zaproponował, żeby podjąć starania u władz PZPN-u o przeznaczenie do eliminacji stadionu i infrastruktury Areny Lublin. 

 

- Z uwagi na obecne szpitalne przeznaczenie Stadionu Narodowego, PZPN rozważa przeniesienie meczów eliminacyjnych na mniejsze obiekty, do czego moim zdaniem, stadion Arena Lublin, nadawałby się doskonale (szczególnie w kontekście wysokiego prawdopodobieństwa ograniczenia liczby kibiców) - napisał Marcin Nowak (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka). 

 

W imieniu prezydenta odpowiedział Andrzej Wojewódzki - Sekretarz Miasta Lublin, który przekazał, że prezydent zaproponował już Zbigniewowi Bońkowi - prezesowi PZPN gotowość wykorzystania Areny Lublin, a oficjalna oferta zostanie złożona w momencie, gdy PZPN ogłosi poszukiwanie stadionów do rozgrywek eliminacyjnych. Stadionem zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca", który jest przygotowany i chętny do organizacji eliminacji. 

 

- Znakomita współpraca MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie z PZPN, UEFA czy FIFA przy organizacji wydarzeń piłkarskich, duże doświadczenie i wysokie kwalifikacje pracowników Spółki, a także świetne przygotowanie kompetencyjne i infrastrukturalne sprawiły, że Arena Lublin jest przez ekspertów i piłkarskie federacje jednym z najlepiej ocenianych obiektów piłkarskich w Polsce, a MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie jest traktowany jako rzetelny, godny zaufania i świetnie przygotowany do współpracy partner - napisał Andrzej Wojewódzki, przypominają, że na lubelskim stadionie odbył się finał Pucharu Polski oraz mecz eliminacji Mistrzostw Europy U-21 Szwecja-Armenia. 

 

Podkreśli też, że będąc w stałym kontakcie z polską federacją piłkarską, Miasto cały czas zabiega o możliwość organizacji kolejnych imprez i wydarzeń piłkarskich na stadionie, mając przy tym na względzie liczbę nowoczesnych stadionów w Polsce, uwarunkowania sponsorskie federacji i politykę przyznawania meczów Reprezentacji Polski różnym miastom i stadionom.

 

- Wobec braku dostępności Stadionu Narodowego w Warszawie jestem przekonany, że oferta rozegrania meczu eliminacyjnego na Arenie Lublin będzie poważnie brana pod uwagę przez PZPN - podsumowuje Wojewódzki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE