Reklama

Łęczna. Karolin i Ziółków z kawałkiem nowej drogi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Radosław Czarnecki

Łęczna. Karolin i Ziółków z kawałkiem nowej drogi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyły się prace drogowe, których celem był remont jednej z najgorszych dróg powiatowych. Starostwu pieniądze dołożyły gmina Spiczyn i Łęczna.

O remont drogi mieszkańcy walczyli od wielu lat. Pisali petycje, zbierali podpisy, przychodzili na sesje Rady Powiatu. O swojej sytuacji informowali media, a stan drogi nadal pozostawiał wiele do życzenia.

Po latach starań Anna Gliniewicz – sołtys Karolina oraz radny powiatowy Grzegorz Kuczyński doprowadzili do zabezpieczenia 200 tysięcy złotych na remont drogi w budżecie powiatu. Drugie tyle dołożył burmistrz Łęcznej. W ten sposób w 2014 roku udało się naprawić najgorszy odcinek drogi.

W roku 2015 postanowiono iść za ciosem. Po 200 tysięcy zrzuciły się gminy Łęczna i Spiczyn, a 400 tysięcy wyłożyło starostwo. W ten sposób wyremontowano dalszy odcinek drogi w Karolinie oraz odcinek w miejscowości Ziółków leżącej przy tej samej drodze.

Niestety jest łyżka dziegciu w beczce miodu. O ile o wykonawcy tegorocznych prac mieszkańcy mówią w samych superlatywach, tak o wykonawcy ubiegłorocznych raczej mało przychylnie. Ma to być może odzwierciedlenie w stanie drogi. Na wyremontowanym rok remu odcinku w Karolinie pojawiły się pęknięcia i konieczne było łatanie drogi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE