Reklama

Reklama

Dziś kolejny protest kobiet w Lublinie. Tym razem blokada ulic w centrum miasta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: dsm

Dziś kolejny protest kobiet w Lublinie. Tym razem blokada ulic w centrum miasta - Zdjęcie główne

W Lublinie podobnie jak w całym kraju od kilku dni trwają protesty wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego | foto dsm

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj o 14.30 z powodu kolejnego dnia protestów wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego, zostaną zablokowane trzy ulice. Chodzi o Al.Racławickie, ul.Sowińskiego i ul. Głęboką.

Reklama

W ubiegły czwartek (22 października) zdominowany przez rządząca partię Prawo i Sprawiedliwość, Trybnał Konstytucyjny orzekł, że aborcja z powodów uszkodzenia lub choroby płodu jest niezgodna z Konstytucją. Dlatego od piątku codziennie w całym kraju trwają protesty na których gromadzi się od kilkuset do kilkutysięcy ludzi, którzy wyrażają swój sprzeciw wobec takiej decyzji TK. 

 

 

W Lublinie w piątek odbyła się manifestcja pod biurem PiS przy ul. Królewskiej, w sobotę pod biurem Konferderacji przy ul. Jezuickiej, w niedzielę w Ogrodzie Saskim. Dziś również zaplanowano protest, ale tym razem nie będzie on w formie manifestacji, a spaceru i blokowania ulic. Uczestnicy zablokują Al.Racławickie (obok Katolickiego Uniwersytetu Lubelski Jana Pawła II), ul. Sowińskiego (obok kładki nad ulicą) i ul. Głęboką (obok Uniwersytetu Przyrodniczego). 

 

 

Protestujący zamierzają utrudnić ruch samochodów spacerując po przejściu dla pieszych. Będą przepuszczane tyko pojazdy uprzywilejowane. 

 

W planie są kolejne formy protestów: w środę (28 października) akcja "Nie idziemy do pracy", a w piątek (30 października) protest w Warszawie "Na Warszawę!"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE