Reklama

Reklama

Jutro inauguracja roku akademickiego UMCS w Lublinie. Tym razem transmisja i bez wielu gości

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Jutro inauguracja roku akademickiego UMCS w Lublinie. Tym razem transmisja i bez wielu gości - Zdjęcie główne

Inauguracja Roku Akademickiego UMCS odbędzie się w sali widowiskowej ACK UMCS Chatka Żaka, które przeszło gruntowny remont | foto Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro (23 października) odbędzie się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Z powodu sytuacji epdiemicznej odbędzie się ona w okrojonym składzie, ale będzie transmitowana na żywo.

Reklama

Panująca pandemia koronawirusa zobowiązała szkoły wyższe w Polsce i na świecie, do przeorganizowania zaplanowanych wcześniej wydarzeń i inicjatyw. 

 

- Powaga aktualnie panującej sytuacji epidemicznej oraz fakt, że Lublin znalazł się w obszarze tzw. strefy czerwonej nie pozwalają niestety na bezpośrednie spotkanie podczas tradycyjnej Inauguracji Roku Akademickiego - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

 

Dlatego największa lubelska uczelnia w ramach inauguracji przygotuje transmisję on-line na żywo z uroczystości. Uroczystość odbędzie się w okrojonym składzie i z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Zaplanowano ją na najbliższy piątek - 23 października o godzinie 10.00.

W programie jest m.in. przemówienie prof. Radosława Dobrowolskiego - rektora UMCS oraz uroczyste immatrykulacje studentów pierwszego roku. Wykład inauguracyjny zatytułowany „Prawnomiędzynarodowa ochrona dziedzictwa kulturalnego – trudne początki i współczesne zagrożenia” wygłosi prof. Anna Przyborowska-Klimczak - specjalistka w zakresie prawa międzynarodowego publicznego, a od 2012 dziekan Wydziału Prawa i Administracji UMCS.

Link do transmisji będzie dostępny na stronie internetowej uczelni, a relacja z uroczystości transmitowanej z wyremontowanej sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury Chatka Żaka będzie również prowadzona na kanale youtube Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE