Dwóch dyrektorów lubelskich szpitali zakaziło się koronawirusem. To Piotr Dreher i Tadeusz Duszyński

Dyrektorzy o pozytywnych wynikach testów dowiedzieli się w tym tygodniu | foto Pixabay

wiadomosci Dwóch dyrektorów lubelskich szpitali zakaziło się koronawirusem. Są to Piotr Dreher i Tadeusz Duszyński. Poinformowali, że przebywają w domu i nie czują się bardzo źle.

Joanna Niećko

Opublikowano: 16 października 2020 08:28 | Aktualizacja: 16 października 2020 08:35

Piotr Dreher - dyrektor Szpitala Neuropsychiatrycznego poinformował, że miał kontakt z osobą zakażoną. Test na obecność koronawirusa miał wykonany w ostatni poniedziałek (12 października), a następnego dnia po południu okazało się, że wynik jest pozytywny. Zakażenie potwierdzono też u jego żony. Dyrektor przebywa w domu.

 

 

W dzisiejszym wywiadzie dla Dziennika Wschodniego powiedział, że najgorsze objawy, związane z bardzo silnym osłabieniem, już minęły. Dodał, że teraz ma już tylko te lżejsze grypopodobne m.in. kaszel i nie miał problemów z oddychaniem, więc nie było konieczne leczenie w szpitalu.

 

Jednocześnie podkreślił, że jego zakażenie nie jest związane z ogniskami koronawirusa potwierdzonymi w jego szpitalu (w Szpitalu Neuropsychiatrycznym potwierdzono dotąd dwa ogniska i oba w fazie rozwojowej - stan na 16 października ok. godziny 10.15). Nie zaraził nikogo z pracowników, bo od razu poddał się izolacji. 

 

Z kolei Tadeusz Duszyński będący szefem Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego również zachorował. O pozytywnym wyniku został poinformowany wczoraj, czyli 15 października. Nie ma objawów i także poddał się domowej izolacji. W placówce dotychczas potwierdzono pięć ognisk.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.