Reklama

Dla miłośników historii, etnografii i nowych wyzwań – skansen zaprasza wolontariuszy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały organizatora

Dla miłośników historii, etnografii i nowych wyzwań – skansen zaprasza wolontariuszy  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lubelski skansen zaprasza do współpracy wszystkie osoby zainteresowane współtworzeniem projektów przy Muzeum Wsi Lubelskiej.


Dla kogo?
Wolontariat w Muzeum Wsi Lubelskiej stanowi niewątpliwą szansę dla studentów i absolwentów historii, kierunków kulturoznawczych i pokrewnych. Skansen nie stawia jednak ograniczeń co do wykształcenia i powita wszystkich zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu historii i etnografii. Zgłosić może się każdy, kto ma ochotę pomóc przy organizacji wydarzeń muzealnych, działań animacyjnych, akcji promocyjnych lub pełnieniu dyżurów w ekspozycjach. Kandydat powinien być otwarty na nowe doświadczenia, nie bać się wyzwań i cechować się odpowiedzialnością i rzetelnością. Wolontariat to w dużej mierze praca z ludźmi, dlatego chętni powinni potrafić pracować w zespole i być kontaktowi.

Korzyści
Muzeum zawiera z wolontariuszami tak zwane porozumienie o współpracy wolontariackiej, po zakończeniu którego wystawia zaświadczenie wraz z referencjami. Uczestnicy zdobędą cenne doświadczenie w organizacji, obsłudze i promocji wydarzeń kulturalnych oraz nawiążą znajomości z branży. Ponadto wolontariusze będą mogli korzystać z bezpłatnych wejść na teren Muzeum i wydarzenia.


Wolontariusze w skansenie. Fot. K. Wasilczyk 

Jak się zgłosić?
Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z Regulaminem wolontariatu, który znajduje się na stronie. Następnie należy wypełnić Formularz rekrutacyjny, w którym kandydaci uzupełniają takie informacje, jak: podstawowe dane osobowe, wykształcenie, dotychczasowa działalność wolontariacka, doświadczenie zawodowe, szczególne umiejętności, znajomość języków obcych oraz programów komputerowych itp. Już na tym etapie kandydaci zaznaczają swoje preferencje co do zakresu swoich obowiązków i dyspozycyjności. Ze względu na charakter pracy Muzeum prowadzi nabór na wolontariat długoterminowy - kandydaci mogą wybrać długość trwania wolontariatu od miesiąca do roku. Wypełniony Formularz należy przesłać na adres: wolontariat@skansen.lublin.pl. Na zgłoszenia chętni mają czas do 15 kwietnia 2018.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE