Reklama

Dąb Wolności stanął przy Spokojnej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mateusz Paśkucki

Dąb Wolności stanął przy Spokojnej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed Urzędem Wojewódzkim w samo południe wyrósł Dąb Wolności. Sadzenie pamiątkowych drzew to inicjatywa obejmująca całą Polskę, wpisująca się w tegoroczne obchody 100-lecia niepodległości.

Uroczystość odbywała się przy dźwiękach rogów granych przez leśników i miarowym tupocie musztry uczniów XIV LO im. Zbigniewa Herberta. Oficjalnie dąb został zasadzony rękami wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka, lubelskiej kurator oświaty Teresy Misiuk oraz dyrektora regionalnego Lasów Państwowych w Lublinie - Jerzego Sądela.

Jak usłyszeliśmy w oficjalnym przemówieniu - Ta idea będzie towarzyszyć licznym wydarzeniom organizowanym na terenie lublina i województwa lubelskiego w ciągu najbliższych miesięcy 2018 r.

Sadzenie dębów to nawiązanie do tradycji z lat 1918-1920 kiedy to na fali narodowej euforii z odzyskania przez Polskę niepodległości niemal w każdym mieście odbywały się takie uroczystości. W tym roku, po stu latach od tamtych wydarzeń leśnicy i włodarze sadzą nowe drzewa – pomniki.

Poza dębem odsłonięta została także tablica pamiątkowa zwieńczona napisem - „Niech rośnie będąc świadkiem rozwoju suwerennej, wolnej i sprawiedliwej Rzeczypospolitej”. Dzisiejsze wydarzenie zainaugurowało także akcję sadzenia setek dębów przez szkoły w całym województwie.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE