Reklama

Reklama

Budowa węzła przesiadkowego przy ul.Osmolickiej w Lublinie. Umowa z wykonawcą podpisana

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Budowa węzła przesiadkowego przy ul.Osmolickiej w Lublinie. Umowa z wykonawcą podpisana - Zdjęcie główne

Węzły przesiadkowe mają integrować różne rodzaje transportu: samochodowy, rowerowy, pieszy oraz komunikację miejską | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pętla dla 2 autobusów, parking Kiss&Ride, 10 stojaków rowerowych, przebudowa odcinków dwóch ulic i infrastrktura przystankowa - to wszystko planowane jest w ramach budowy węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej. Miasto właśnie podpisało umowę z wykonawcą.

Reklama

Miasto podpisało umowę na budowę węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Umowa opiewa na kwotę ponad 1,8 mln zł, a inwestycja ma być gotowa do końca września przyszłego roku.
 
- Węzeł przesiadkowy przy ul. Osmolickiej to jedna z siedmiu lokalizacji, która powstanie w ramach realizowanego przez Miasto projektu unijnego. Miejsca te zintegrują różne rodzaje transportu: samochodowy, rowerowy, pieszy oraz komunikację miejską. Będą to nowoczesne obiekty z niezbędną infrastrukturą do obsługi zarówno pasażerów, jak i kierowców komunikacji miejskiej. To ważne zadania inwestycyjne z punktu widzenia komunikacji metropolii - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydent Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
W ramach inwestycji powstanie: pętla dla 2 autobusów o standardowej długości, parking Kiss&Ride, budynek socjalno-sanitarny, 10 zadaszonych stojaków rowerowych oraz chodniki i przejścia dla pieszych. Przebudowany zostanie odcinek ul. Osmolickiej i Prawiednickiej. Zaplanowano też infrastrukturę przystankową, czyli wiatę oraz wyświetlacz dynamicznej informacji pasażerskiej. Pętla będzie oświetlona i wyposażona w monitoring, a teren odwodniony i zagospodarowany przez nasadzenia zieleni. 
 
- Jeszcze w tym roku, teren budowy zostanie przekazany Wykonawcy, a prace będą realizowane zgodnie z przedstawionym i zatwierdzonym harmonogramem i rozpoczną się w przyszłym roku. W pierwszej kolejności Wykonawca przystąpi do prac przygotowawczo-porządkujących pod nową inwestycję - informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 
 
Na terenie miasta powstanie 7 węzłów przesiadkowych. Na ulicach Żeglarskiej, Zbożowej i Franczaka Lalka cały czas trwają prace drogowe, a ich planowane zakończenie to czerwiec 2021 roku. W przypadku dwóch kolejnych węzłów - przy ul. Granitowej i al. Kraśnickiej, podpisano już umowę z wykonawcą. Na sfinalizowanie czeka jeszcze przetarg na budowę przy ul. Grenadierów, a jego ogłoszenie planowane jest w przyszłym roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE