Reklama

Bonów turystycznych nie wolno sprzedawać. ZUS ostrzega przed oszustami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Bonów turystycznych nie wolno sprzedawać. ZUS ostrzega przed oszustami - Zdjęcie główne

Dziecko bawiące się na plaży. | foto Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypominają, że bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę oraz inne środki płatnicze.

Bonu turystycznego nie można wymienić na żadne środki płatnicze

 

„Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione” - przypomina Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Słowa te są przestrogą, która pojawiła się w odpowiedzi na liczne oferty oszustów, próbujących sprzedać bon w internecie. Oferty sprzedaży takiego bonu są niezgodne z prawem, a zakupione talony nie będą mogły być wykorzystane, ze względu na dodatkowy wymóg potwierdzenia kodem podczas transakcji. Bonem możemy zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego, lub organizację pożytku publicznego na terytorium naszego kraju.

 

Pomoc jest bezpłatna. Nie daj się oszukać.

 

Oszuści zauważyli okazję do zarobku nie tylko na sprzedawaniu bonów, ale także na udzielaniu płatnych usług dotyczących pomocy przy składaniu PUE ZUS i aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego. W tej kwestii również należy zachować uwagę i ostrożność. Całkowicie bezpłatną pomoc można uzyskać, kontaktując się z całodobową infolinią pod numerem telefonu 22 11 22 111 lub mailowo pod adresem: bon@zus.pl. Wsparcie we wspomnianej kwestii można uzyskać także w placówkach ZUS.

 

Załatw formalności przez platformę

 

Już od 1 sierpnia rodzice dzieci do 18. roku życia mogą aktywować bon na platformie PUE ZUS. Jego aktywacja nie będzie wymagała składania wniosku – będzie on dostępny w zakładce „Ogólny”. Po jego aktywacji na adres e-mail, który podaliśmy w trakcie procesu, przekazany zostanie kod obsługi płatności, przy którego użyciu będzie można płacić podmiotom turystycznym. Każdą płatności będzie trzeba potwierdzić jednorazowym kodem autoryzacyjnym, wysłanym SMS-em.

 

Beneficjenci wydali już bony o łącznej wartości ok. 6 mln zł

 

Do chwili obecnej ZUS wydał 291 tys. bonów, których łączna wartość to 248 mln zł. Osoby korzystające z tej możliwości wykonały już 7,8 tys. płatno ścina kwotę ok. 6 mln złotych. Na platformie PUE ZUS zarejestrowało się już ponad 10 tys. podmiotów turystycznych. Bon ważny jest do 31 marca 2022 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE