Reklama

Reklama

Bezpłatne karnety na lubelskie pływalnie czekają na większe rodziny

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Bezpłatne karnety na lubelskie pływalnie czekają na większe rodziny - Zdjęcie główne

Bezpłatne karnety na lubelskie pływalnie, czekają na większe rodziny | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od jutra (7 października) posiadacze ważnych Kart „Rodzina Trzy Plus” mogą odbierać bezpłatne karnety wstępu do 7 pływalni szkolnych na terenie miasta. Karnety obowiązują przez cały rok szkolny 2020/2021.

Reklama

"Rodzina Trzy Plus"

 

- Każda duża rodzina ubiegająca się o bezpłatny wstęp na kąpieliska może uzyskać karnety wyłącznie do jednej szkoły, w maksymalnej ilości 3 sztuk. W związku z tym, że liczba karnetów jest ograniczona obowiązuje system kolejkowy, nie są prowadzone wcześniejsze zapisy. Po odbiór karnetów zgłosić się może pełnoletni członek rodziny posiadającej ważne Karty „Rodzina Trzy Plus”, bądź, w sytuacjach niepozwalających na samodzielny odbiór karnetów, uprawnieni rodzice, dziadkowie, pełnoletni wnukowie i dzieci oraz pełnoletnie rodzeństwo, posiadające pisemne upoważnienie od osoby uprawnionej do otrzymania karnetu. Karnety nie przysługują rodzinom posiadającym jedynie ogólnopolskie Karty Dużej Rodziny - informuje Izolda Boguta z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

 

Program „Rodzina Trzy Plus” realizowany jest przez Lublin od maja 2012 roku. Dzięki temu rodziny są wspierane przez współpracę administracji samorządowej z sektorem prywatnym. Przedsiębiorcy oferują posiadaczom Karty ulgi i rabaty, co ułatwia rodzinom dostęp do oferty kulturalnej, sportowej, rekreacyjnej oraz usług i towarów. Do Programu przystąpiło już 215 partnerów. W tym gronie są zaówno lubelskie firmy, jak i 13 jednostek miejskich np. domy kultur i szkoły, udostępniające za darmo swoje pływalnie.

 

Wejściówki na baseny można odebrać w Wydziale Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 20, w pokoju nr 6 (parter przy wejściu), w godzinach 7.30-15.30. Wstęp do budynku odbywa się wyłącznie z zachowaniem dystansu społecznego oraz z obowiązkiem stosowania środków ochrony osobistej.

 

Lublin nagrodzony za Program

 

W 2015 roku za działania w ramach Programu Lublin dostał Certyfikat Dobrych Praktyk w Konkursie Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego (European Public Sector Award, EPSA 2015) organizowanym przez Europejski Instytut Administracji Publicznej (EIPA) z siedzibą w Maastricht (Holandia). Aplikację Lublina wybrano spośród 266 projektów zgłoszonych przez samorządy z całej Europy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE