Reklama

ABW w instytucie Grzegorza Biereckiego

Opublikowano:
Autor:

ABW w instytucie Grzegorza Biereckiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na początku tygodnia funkcjonariusze ABW zabezpieczyli dokumenty finansowe Spółdzielczego Instytutu Naukowego w Sopocie. Prezesem instytutu jest senator Grzegorz Bierecki.

ABW działa na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, która potwierdziła w czwartek, że ABW zwróciła się do instytutu o przekazanie dokumentacji i ta została udostępniona.

Zabezpieczenie dokumentów zostało przeprowadzone w związku z prowadzonym prze PA śledztwem dotyczącym: „podejrzenia zaistnienia w okresie od 04 grudnia 2010 r. do 31 października 2012 r. w Sopocie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nadużycia uprawnień w zakresie zarządzania majątkiem Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych, z siedzibą w Sopocie i wyrządzenia tej Fundacji szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, w kwocie nie mniejszej niż 77 mln 350 tys. zł przez likwidację i przekazanie aktywów Fundacji, kolejno na rzecz różnych podmiotów gospodarczych, a finalnie na rzecz SIN\".


Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/agencja-bezpieczenstwa-wewnetrznego-zabezpieczyla-dokumenty


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE