Reklama

13 podejrzanych, pięć milionów złotych strat

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: internet

13 podejrzanych, pięć milionów złotych strat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z KWP w Lublinie rozbili gang zajmujący się przemytem papierosów. Zarzuty w tej sprawie usłyszało 13 osób. Ich działalność naraziła skarb państwa na ponad pięć milionów złotych strat. Śledztwo prowadzi Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie lubelskiej Prokuratury Okręgowej.

Rozbicie grupy i zatrzymanie podejrzanych to efekt współpracy policjantów z woj. lubelskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. W ostatnich dniach funkcjonariusze przeszukali kilkanaście domów, zabudowań gospodarczych i samochodów. Zatrzymali 10 osób, które uczestniczyły w tym procederze. Zabezpieczyli przy okazji ponad cztery tysiące paczek papierosów.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymani sprowadzali, przechowywali, przewozili i wprowadzali do obrotu wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Jeden z nich 53-letni mieszkaniec województwa lubuskiego organizował skup. To on, jak informuje biuro prasowe KWP w Lublinie - planował terminy dostaw oraz miejsca ich odbioru. Miał stały kontakt z kontrahentami. Rzeka papierosów płynęła ze wschodu. Wspólnikiem 53-latka był 25-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego. Kilka dni temu ku zaskoczeniu policjantów sam zgłosił się do prokuratury.

Szacuje się, że gang sprowadził do Polski ponad 260 tys. paczek papierosów. Na niezapłaconych podatkach skarb państwa stracił ponad 5 mln złotych.

Zamieszkani w ten proceder usłyszeli już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec wszystkich zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze, czyli poręczenie majątkowe, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE