Zwycięstwo koszykarzy Pszczółki Startu. Lublinianie lepsi od HydroTruck Radom

Autor: | Zdjęcie: Pszczółka Start Lublin/archiwum

Zwycięstwo koszykarzy Pszczółki Startu. Lublinianie lepsi od HydroTruck Radom - Zdjęcie główne

foto Pszczółka Start Lublin/archiwum

Sport Względnie udany debiut w czerwono-czarnych barwach zaliczył pozyskany w minionym tygodniu Thomas Davis. Do niedzielnej wygranej z HydroTruck Radom lublinian poprowadzili jednak Yannick Francke i Martins Laksa.

Thomas Davis to nowy zawodnik Pszczółki Startu. Oficjalnie do zespołu trenera Davida Dedka dołączył w miniony czwartek. 29-letni Amerykanin gra na pozycji skrzydłowego, ma 198 cm wzrostu, w Polsce występuje już od pięciu lat. Ostatnio reprezentował barwy ekipy King Szczecin. Zadeniutował z marszu, w niedzielnym meczu z HydroTruck Radom.

Lublinianie dobrze rozpoczęli spotkanie rozgrywane w Hali Globus. W pierwszej kwarcie zdobyli 26 punktów przy 19. gości, z czego dziesięć rzucił Martins Laksa, dwie trójki trafił Yannick Francke. Holender otworzył też rzutem za trzy punkty drugą odsłonę, choć ta część była już bardziej wyrównana. W połowie rywalizacji było 46:35 dla Pszczółki Startu.

Co ciekawe, również i trzecią kwartę otworzyła trójka Francke, który w niedzielę imponował skutecznością. Na dziesięć minut przed końcem gry radomianie przegrywali 57:66. Gospodarze zdołali utrzymać swoje prowadzenie w ostatniej części meczu. Dwie trójki trafił Kamil Łączyński. Ostatecznie lublinianie wygrali 86:78.

To 14. wygrana podopiecznych Davida Dedka w tym sezonie, czerwono-czarni mają na swoim koncie 34 punkty po 20. meczach. W następnej serii gier, 16 stycznia (sobota), Pszczółka Start zagra w Hali Globus z Treflem Sopot. Początek rywalizacji o godz. 17.35.

Pszczółka Start Lublin – HydroTruck Radom 86:78 (26:19, 17:16, 20:22, 20:21)
Lublin: Franke 24, Łączyński 10, Laksa 21, Szymański 8, Borowski 7 oraz Dziemba 9, Davis 5, Jeszke 2, B. Pelczar, Obarek, Pszczoła.
Radom: Hinds 24, Stumbris 11, Ostojić 10, Zegzuła 8, Prahl 4, oraz Griffin 15, Piechowicz 2, Wall 2, Lewandowski 2.