Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Zawodniczka AZS UMCS Lublin złotą medalistką olimpijską. Małgorzata Hołub-Kowalik i jej drużyna najlepsi na świecie - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Sport Drużyna polskiej sztafety mieszanej 4x400 m, w której jest Małgorzata Hołub-Kowalik z AZS UMCS Lublin, zdobyła w sobotę w złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

To był fenomenalny bieg Polek i Polaków w sobotnim finale rywalizacji sztafety mieszanej 4x400 m. Drużyna w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński zdystansowała rywali i zakończyła bieg z czasem 3:09.87, bijąc rekord olimpijski oraz rekord Europy.

W drużynie jest też Małgorzata Hołub-Kowalik, zawodniczka AZS UMCS Lublin, która pobiegła w piątek w biegu eliminacyjnym, który zapewnił biało-czerwonym awans do finału. W piątkowych eliminacjach w polskiej drużynie wystąpił też pochodzący z Komarówki Podlaskiej (pow. radzyński) Dariusz Kowaluk.

Zarówno Małgorzata Hołub-Kowalik, jak i Dariusz Kowaluk są pełnoprawnymi złotymi medalistami Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

W sobotnim finale srebro wywalczyła drużyna Dominikany, trzecie miejsce zajęła reprezentacja Stanów Zjednoczonych.