Wykonały zadanie na piątkę. Koszykarki Pszczółki Polski Cukier wygrały w Toruniu - Zdjęcie główne

Sport Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka dopisały do swojego dorobku 11. zwycięstwo w bieżącym sezonie Energa Basket Ligi. Koszykarki AZS-u UMCS pokonały w piątek na wyjeździe Energę Toruń 74:65.

Faworytem piątkowego spotkania, rozgrywanego w ramach 18. kolejki Energa Basket Ligi, były lublinianki walczące o miejsce w czołówce tabeli. Koszykarki Energi Toruń okupują dół zestawienia, do meczu z AZS-em UMCS wygrały tylko dwa razy.

Zawodniczki Pszczółki Polski Cukier zaczęły od skutecznego rzutu za trzy Emilii Kośli i poszły za ciosem. Oprócz Kośli punktowała też przede wszystkim Morgan Bertsch. Po serii skutecznych akcji i nieudanych zagrań gospodyń pod koszem AZS-u UMCS, ekipa trenera Krzysztofa Szewczyka prowadziła już 21:11. Końcówka należała jednak do torunianek, które zdołały odrobić część strat i w efekcie po pierwszej kwarcie przyjezdne prowadziły jedynie 26:23.

W drugiej odsłonie akademiczki z Lublina nie dały już rywalkom odrobić strat. Koszykarki Pszczółki Polski Cukier trzy razy trafiły za trzy punkty, skuteczna pod koszem Energi była Zuzanna Sklepowicz, zdobywczyni dziewięciu punktów. Po pierwszej połowie było 47:33 na korzyść Bertsch i spółki.

Chwilowy przestój Pszczółka Polski Cukier zanotowała w trzeciej kwarcie, ale torunianki zdołały się zbliżyć do AZS-u UMCS co najwyżej na różnicę dziewięciu punktów. W ofensywie lublinianek odpowiedzialność za punktowanie rozłożyła się na kilka zawodniczek - Koślę, Ilarię Milazzo czy Karolinę Poboży. Przyjezdne zdołały utrzymać przewagę nad przeciwniczkami i przed ostatnią odsłoną prowadziły 64:51.

W czwartej części meczu nie działo się zbyt wiele - koszykarki Energi nie były w stanie punktować na tyle intensywnie, by zagrozić faworytkom. Z kolei lublinianki też nie błyszczały pod koszem rywalek. Skończyło się na pewnym zwycięstwie Pszczółki Polski Cukier - lublinianki wygrały 74:65.

Po 16. meczach drużyna trenera Krzysztofa Szewczyka ma na koncie 27 punktów, pozostając w czołówce tabeli. W kolejnym ligowym meczu, 17 lutego (środa), AZS UMCS zagra u siebie z KS Basket Bydgoszcz. Początek rywalizacji o godz. 18.

Energa Toruń – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 65:74 (23:26, 10:21, 18:17, 14:10)
Toruń: Sagerer 18, Podkańska 5, Jackson 16, Burkholder 11, Tłumak, Wieczyńska 5, Grzenkowicz 10.
Lublin: Milazzo 11, Pavel 6, Fassina 6, Kośla 16, Bertsch 15, Sklepowicz 10, Poboży 7, Trzeciak 3, Niedźwiedzka, Duchnowska.
Sędziowie: Krzysztof Tuński, Cezary Nowicki, Tomasz Langowski.