Wrócili na właściwe tory. LUK Politechnika Lublin pokonała AZS AGH Kraków

Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Winnicki/LUK Politechnika Lublin

Wrócili na właściwe tory. LUK Politechnika Lublin pokonała AZS AGH Kraków - Zdjęcie główne

Lublinianie mają na koncie sześć wygranych | foto Grzegorz Winnicki/LUK Politechnika Lublin

Sport Lubelscy siatkarze odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie TAURON 1. Ligi. Podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka pokonali w swojej hali AZS AGH Kraków. Goście zdołali urwać lublinianom jednego seta.

Zdecydowanym faworytem sobotniego meczu rozgrywanego w ramach 10. kolejki TAURON 1. Ligi byli siatkarze LUK Politechniki, choć do starcia z niżej notowanym AZS-em AGH Kraków lublinianie podchodzili po dwóch porażkach z BBTS-em Bielsko-Biała.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Krakowianie nie odpuszczali i zdołali doprowadzić do remisu 11:11, potem 15:15. W kolejnych minutach pod siatką skuteczniejsi byli jednak Grzegorz Pająk i spółka, którzy pierwszą odsłonę wygrali 25:22. Najskuteczniejszy w LUK Politechnice był Jakub Wachnik, zdobywca siedmiu punktów.

Drugi set także na swoje konto zapisali lublinianie, choć ta partia zaczęła się od prowadzenia ekipy z Małopolski. Od wyniku 8:8 na prowadzeniu byli już tylko podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka, którzy prowadzili już 24:15. W końcówce gospodarze wrzucili na luz i efekt był taki, że krakowianie zdobyli kolejnych sześć punktów. Wygraną 25:21 przypieczętował jednak skutecznym blokiem Paweł Rusin.

W trzecim secie walka przez większość czasu toczyła się na zasadzie punkt za punkt, z lekkim wskazaniem na LUK Politechnikę. W końcówce większą skuteczność pokazali podopieczni Andrzeja Kubackiego. To oni zapisali na swoje konto tę partię, wygrywając 25:23.

Czwarty i jak się później okazało ostatni set, lublinianie zaczęli od punktu zdobytego przez Konrada Stajera, ale później inicjatywa była po stronie krakowian. Tak było do momentu, w którym na tablicy wyników pojawiło się prowadzenie 14:13. Gospodarze zyskali przewagę i już jej nie oddali, ostatecznie wygrywając 25:20. Najlepiej w drużynie z Lublina punktował Wachnik - po jego zagraniach LUK Politechnika zdobyła 15 punktów.

Po siedmiu meczach w TAURON 1. Lidze lublinianie mają na koncie sześć zwycięstw i jedną porażkę. AZS AGH Kraków ma osiem przegranych i jeden triumf. Aktualnie LUK Politechnika z 18. punktami na koncie zajmuje trzecią lokatę w tabeli. W środę, 25 listopada, do hali przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie przyjedzie KRISPOL Września. Początek spotkania o godz. 18.

LUK Politechnika Lublin - AZS AGH Kraków 3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:20)

LUK Politechnika: Wachnik 15, Rusin 12, Pająk 9, Stajer 9, Sobala 8, Goss 8, Romać 7, Mehić 7, Majstorović, Durski. Trener: Maciej Kołodziejczyk

AZS AGH: Grzymała 17, Dębski 13, Jóźwik 10, Macyra 6, Borkowski 5, Fenoszyn 1, Piwowarczyk 1, Buczek, Michalak, Czyrek, Janusz. Trener: Andrzej Kubacki.