Wigry Suwałki - Motor Lublin. Pokazali moc, Motor w finale baraży!

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/Facebook.com

Wigry Suwałki - Motor Lublin. Pokazali moc, Motor w finale baraży! - Zdjęcie główne

foto Motor Lublin/Facebook.com

Sport Lublinianie koncertowo zagrali półfinał baraży o awans do Fortuna 1. Ligi. Piłkarze drugoligowego Motoru wygrali w środę w Suwałkach z Wigrami 4:0. Tym samym zameldowali się w niedzielnym meczu o wszystko.

Motorowi nie szło w ostatnich tygodniach najlepiej. Dość powiedzieć, że w ostatniej kolejce eWinner 2. Ligi, walcząc o jak najlepsze miejsce w barażowej grupie, żółto-biało-niebiescy polegli w Puławach z Wisłą 0:3. Ostatecznie zajęli w tabeli piąte miejsce i w półfinałowym barażu musieli jechać na teren rywala - Wigier Suwałki. Pod koniec kwietnia lublinianie grali na tym boisku i przegrali wówczas 2:3.

Tymczasem w środę podopieczni trenera Marka Saganowskiego nie pozostawili wątpliwości, której z drużyn należy się wygrana w pierwszej barażowej rundzie. Już w dziewiątej minucie było 1:0 dla gości po trafieniu Tomasza Swędrowskiego. Kwadrans później Motor prowadził już dwiema bramkami, bo na listę strzelców wpisał się Maciej Firlej.

Oprócz tego żółto-biało-niebiescy atakowali groźnie jeszcze kilka razy przed przerwą. Wigry też miały swoje okazje, jednak celująco w bramce Motoru spisywał się Sebastian Madejski.

W 57. minucie losy rywalizacji rozstrzygnął gol Damiana Sędzikowskiego. Kropkę nad "i" w 72. minucie postawił natomiast Paweł Moskwik.

Motor Lublin wygrał w środę na wyjeździe z Wigrami Suwałki 4:0 w półfinałowym barażu o Fortuna 1. Ligę. W drugim półfinale Ruch Chorzów pokonał po dogrywce 1:0 Radunię Stężyca. Teraz czas na decydujący mecz.

W niedzielę, 29 maja, w Chorzowie Motor zmierzy się na wyjeździe z Ruchem - "Niebiescy" będą gospodarzem, bo zajęli na koniec sezonu wyższe miejsce w tabeli. Wygrany niedzielnego starcia awansuje do Fortuna 1. Ligi. Pierwszy gwizdek o godz. 17.

Wigry Suwałki – Motor Lublin 0:4 (0:2)
Bramki: Swędrowski 9', Firlej 25', Sędzikowski 57', Moskwik 72'.
Wigry: Zoch – Michalski (75' Gvozdenović), Ozga, T. Lewandowski, Rudinilson, Prętnik (63' Sowiński), Łabojko, Babiarz (63' Caetano), Rybicki (81' Krzyżański), Żebrakowski (63' Iwao), M. Lewandowski.
Motor: Madejski – Wójcik, Zbiciak, Najemski, Rozmus, Sędzikowski (82' Świeciński), Król (82' Kosecki), Kołbon (71' Cichocki), Swędrowski, Ryczkowski (71' Moskwik), Firlej (82 Fidziukiewicz).
Żółte kartki: Rybicki, Sowiński – Kołbon.
Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).