Ważny triumf Pszczółki Startu. Lubelscy koszykarze wygrali w Bydgoszczy

Autor: | Zdjęcie: Pszczółka Start Lublin/facebook.com

Ważny triumf Pszczółki Startu. Lubelscy koszykarze wygrali w Bydgoszczy - Zdjęcie główne

Sherron Dorsey-Walker znów zaimponował formą w ofensywie | foto Pszczółka Start Lublin/facebook.com

Sport Rywalizujący w Energa Basket Lidze czerwono-czarni pokonali w czwartek na wyjeździe Enea Astorię 92:89. Znowu najskuteczniejszy w ekipie Pszczółki Startu był Sherron Dorsey-Walker, który tym razem zdobył dla swojej drużyny 23 punkty.

W poniedziałek koszykarze z Lublina zdobyli w wyjazdowym starciu z zespołem Polski Cukier Toruń 98 punktów, z czego aż 35 Sherron Dorsey-Walker, ale nie wystarczyło to do wygranej. W czwartek w Bydgoszczy triumf czerwono-czarnym zapewniło zdobycie 92. oczek.

Goście zaczęli z wysokiego "C", często trafiając do kosza Enea Astorii. Skuteczny był Dorsey-Walker, który zdobył dziesięć punktów, a cała drużyna w pierwszej kwarcie 35. Bydgoszczanie też jednak potrafili znaleźć receptę na defensywę czerwono-czarnych, w efekcie zdobywając 28 oczek.

Nie minęły cztery minuty trzeciej odsłony, a gospodarze doprowadzili do remisu. Gra toczyła się punkt za punkt, choć w końcówce po rzutach Thomasa Davisa i Devina Searcy'ego zdołali odskoczyć na różnicę czterech punktów. W połowie rywalizacji było 53:49 dla Pszczółki Startu.

Niezwykle podobny przebieg miała trzecia kwarta - żaden z zespołów nie potrafił wypracować większej przewagi. Ostatecznie podopieczni trenera Davida Dedka utrzymali prowadzenie, choć to stopniało do różnicy trzech punktów. W ostatniej odsłonie gra nadal była bardzo zacięta. Sukces czerwono-czarnym zapewniły w dużej mierze celne trójki Damiana Jeszke, Kamila Łączyńskiego i Davisa. Pszczółka Start wygrał w Bydgoszczy 92:89.

W sobotę, 20 marca, lublinianie podejmą w hali Globus Enea Zastal BC Zielona Góra. Początek spotkania o godz. 17.35. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na Polsacie Sport News.

Enea Astoria Bydgoszcz – Pszczółka Start Lublin 89:92 (28:35, 21:18, 20:19, 20:20)
Enea Astoria: Sanders 31, Nizioł 25, Gabrić 8, Bogucki 6, Chyliński 5, Loncar 6, Dambrauskas 4, Krasuski 3, Waterman 1.
Pszczółka Start: Dorsey-Walker 23, Davis 19, Łączyński 6, Szymański 4, Borowski 3, Ware 15, Searcy 14, Jeszke 6, Dziemba 2, Franke.
Sędziowali: Maliszewski, Białas i Nowicki.