Autor: | Zdjęcie: MKS Perła Lublin/facebook.com

Walczyły ambitnie, zagrały dobrą drugą połowę. MKS Perła przegrał jednak z Zagłębiem  - Zdjęcie główne

Piłkarki ręczne MKS-u Perła zagrały dobrą drugą połowę w Lubinie. Było to jednak za mało, by wygrać z Zagłębiem | foto MKS Perła Lublin/facebook.com

Sport Przegrywały różnicą ośmiu bramek, potem zdołały wyjść na prowadzenie, ale ostatecznie to gospodynie schodziły z boiska ze zwycięstwem. Piłkarki ręczne MKS-u Perła przegrały w Lubinie z liderem PGNiG Superligi - Zagłębiem 25:28.

W sobotę podopieczne trener Moniki Marzec czekała trudna przeprawa, wszak MKS jechał na teren lidera PGNiG Superligi. Faworytem tej rywalizacji było Zagłębie, ale biało-zielone nie zamierzały składać broni przed startem spotkania.

Mecz lepiej zaczęły gospodynie, po ośmiu minutach było już 4:0 dla lubinianek. W kolejnych minutach gra się nieco wyrównała, do siatki Zagłębia trafiły Marta Gęga, Weronika Gawlik i Joanna Szarawaga. "Miedziowe" odpowiadały tym samym. W pewnym momencie przejęły inicjatywę na tyle, by prowadzić 13:5. Po nieco lepszej końcówce biało-zielonych na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 14:19 dla Zagłębia.

W drugiej połowie MKS Perła spisywał się już znacznie lepiej. Po wyrównanym początku biało-zielone zaczęły odrabiać straty. W 48 minucie zrobiło się 21:21, a za chwilę lublinianki były na prowadzeniu po skutecznym rzucie Gęgi. Końcówka to już jednak popis Zagłębia, które znowu wyszło na prowadzenie. Nie oddało go do końca, wygrywając w hicie kolejki 28:25.

Po 21. meczach MKS Perła ma na koncie 42 punkty i zajmuje trzecie miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Zagłębie jest liderem, ma 58 punktów. W następnej serii gier lublinianki zagrają u siebie z Eurobud JKS-em Jarosław. Mecz w sobotę, 24 kwietnia, o godz. 16.

MKS Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 28:25 (14:9)
Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 9, Kochaniak 8, Drabik 3, Galińska 2, Mateili 2, Świerżewska 2, Górna 2, Zawistowska, Stanisławczyk, Hartman, Belsam, Noga. Kary: 8 min. Trener: Bożena Karkut.
MKS Perła: Gawlik, Razum – Gęga 5, Rosiak 4, Achruk 3, Gadzina 3, Nosek 3, Balsam 3, Szarawaga 2, Anastacio 1, Nocuń, Tatar, Królikowska. Kary: 8 min. Trener: Monika Marzec.
Sędziowali: Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski.