Słaby początek, mocny finisz

Autor: | Zdjęcie: Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki

Słaby początek, mocny finisz - Zdjęcie główne

SportEkipa LUK Politechnika Lubelska w 4. kolejce I ligi mężczyzn w siatkówce odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Macieja Kołodziejczyka ograli u siebie Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1.

Lublinianie w pierwszym secie zawiedli. Początek był dość wyrównany, ale potem do głosu częściej dochodzili goście z Częstochowy, którzy wygrali pierwsze starcie ośmioma punktami. Dalsza część meczu należała już jednak do graczy LUK-u. W drugim secie gospodarze nie dali najmniejszych szans rywalom, wygrywając do 10. W trzecim walka była bardziej zacięta, ale podopieczni Macieja Kołodziejczyka wygrali różnicą sześciu „oczek”. Czwarta część meczu to znów zdecydowana przewaga lublinian, którzy gładko ograli ekipę gości do 13. Po dobrej grze ekipa z Lublina przesunęła się na czwarte miejsce w 14-drużynowej stawce.

LUK Politechnika Lublin – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 (17:25, 25:10, 25:19, 25:13)

LUK: Kamil Durski, Damian Wierzbicki, Paweł Rusin, Sławomir Stolc, Kamil Szaniawski Radosław Sterna, Rafał Cabaj (libero) oraz Bartłomiej Zrajkowski, Jędrzej Goss, Szymon Pałka, Szymon Seliga.

Norwid: Wiktor Rajsner, Kamil Kosiba, Mateusz Siwicki, Damian Kogut, Piotr Adamski, Mateusz Piotrowski, Marcin Kryś (libero) oraz Łukasz Usowicz, Sławomir Busch, Adrian Kraś, Sebastian Ślosarz, Kamil Franczak, Wojciech Druzgała (libero).

MVP: Kamil Durski (LUK).