Puchar Polski na Arenie Lublin. Dominacja faworytek

Autor: | Zdjęcie: MOSiR "Bystrzyca" w Lublinie

Puchar Polski na Arenie Lublin. Dominacja faworytek - Zdjęcie główne

Arena Lublin | foto MOSiR "Bystrzyca" w Lublinie

Sport Na Arenie Lublin odbyło się wielkie piłkarskie wydarzenie - finał Pucharu Polski kobiet. W nim faworytki z GKS-u Katowice bez większych problemów pokonały Śląsk Wrocław. Na trybunach zgromadziło się sporo kibiców.

Arena Lublin należy do najładniejszych stadionów w Polsce, a Polski Związek Piłki Nożnej szczególnie upodobał sobie ją na mecze finału Pucharu Polski. W erze koronawirusa na lubelskim obiekcie odbyły się dwa finały rozgrywek mężczyzn, w których Cracovia pokonała Lechię Gdańsk, a Raków Częstochowa ograł Arkę Gdynia. Teraz federacja uznała, że na Arenie zmierzą się panie.

Finał rozpoczął się w niedzielę 19 maja o 13:00, a rywalizowały GKS Katowice i Arka Gdynia. Pierwsza z drużyn pewnie kroczy po mistrzostwo Polski, a więc w pucharze była wskazywana jako faworyt z szóstym zespołem ekstraligi kobiet. Przewidywania sprawdziły się, ale katowiczanki musiały czekać na pierwszą bramkę aż do 38. minuty gry. Wówczas po błędzie obrony Śląska i faulu w polu karnym na 11. metrze od bramki piłkę ustawiła Marlena Hajduk. 34-latka pewnym strzałem dała GKS-owi prowadzenie 1:0 do przerwy.

Po zmianie stron zespół z Katowic szybko rozstrzygnął mecz, bo w 47. minucie na 2:0 podwyższyła Nicola Brzęczek, a już dziewięć minut później na 3:0 Aleksandra Nieciąg. Stało się jasne, że "Gieksa" ma już triumf w rękach, a finalnie do końca spotkania nie padł już ani jeden gol. Drużyna trenerki Karoliny Koch mogła cieszyć się z triumfu na Arenie.

Na lubelskim stadionie tłumów nie było, ale wynik frekwencyjny trzeba uznać za bardzo przyzwoity. Łącznie spotkanie na stadionie obejrzało aż 2262 osób.

GKS Katowice - Śląsk Wrocław 3:0 (1:0)

Bramki: Marlena Hajduk 38' (k), Brzęczek 47', Nieciąg 56'

Katowice: Seweryn (88. Klimek) - Misztal, Olszewska, Hajduk, Bednarz (88. Konkol), Nieciąg (78. Kulig), Grzybowska, Turkiewicz, Slowińska, Jaszek (46. Brzęczek), Włodarczyk (46. Maciążka)

Śląsk: Bocian - Szkwarek, Dudziak, Wróblewska (86. Klimaczak), Maskiewicz (46. Węcławek), Żurek, Sitarz, Półrolniczak (59. Buś), Czudecka (46. Krysman), Buś, Adamek (86. Lewicka)

Żółte kartki: Olszewska, Kulig - Słowińska, Wróblewska, Krysman, Węcławek, Szkwarek, Martyna Buś

Sędziowała: Ewa Augustyn (Gdańsk).