Pszczółki lepsze od Basketu Bydgoszcz

Autor: | Zdjęcie: Michał Piłat

Pszczółki lepsze od Basketu Bydgoszcz - Zdjęcie główne

foto Michał Piłat

Sport W pierwszym meczu rozgrywanego w Gdyni “V Memoriału Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek” koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pewnie pokonały drużynę KS Basket 25 Bydgoszcz 88-59.

Tym samym w trwającym okresie przygotowawczym podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka są nadal niepokonane. Spotkanie z Basketem rozpoczęło się dla akademiczek wręcz idealnie. Zielono-białe już po niespełna czterech minutach gry prowadziły aż 10-0! Dwa razy z kolei punktowała Emilia Kośla. Niemoc rywalek przełamała dopiero występująca swego czasu w Lublinie Magdalena Szajtauer (10-2). Kolejny fragment był nieco bardziej wyrównany, ale w końcówce pierwszej kwarty znowu dominowały lublinianki, które wygrywały po niej 28-9. W następnej wyraźnie za odrabianie strat wzięły się zawodniczki z Bydgoszczy. Jednak mimo to, Pszczółki trzymały je na bezpieczny dystans. Do przerwy drużyna trenera Szewczyka wygrywała 45-33.

Po zmianie stron ponownie z większym impetem zaatakowały lublinianki. Szybko odskoczyły na kilkanaście oczek. Dobre zawody rozgrywała Ilaria Milazzo, która ten mecz zakończyła ze stuprocentową skutecznością w rzutach “za trzy”. Podobnie jak w sparingach w Lublinie, wysoki poziom trzymały także Morgan Bertsch i Emilia Kośla. Gra akademiczek mogła się podobać. Po trzech kwartach prowadziły 70-44. Ostatnie odsłona nie odwróciła losów pojedynku. Pszczółki jeszcze zwiększyły przewagę, ostatecznie triumfując 88-59. Kolejne spotkanie turnieju zielono-białe rozegrają w piątek. Rywalem Politechnika Gdańska.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ‒ Artego Bydgoszcz 88-59 (28-9, 17-24, 25-11, 18-15)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Zuzanna Sklepowicz (4), Ilaria Milazzo (17), Wiktoria Duchnowska (3), Elisabeth Pavel (9), Karolina Poboży (8), Martina Fassina (9), Emilia Kośla (13), Morgan Bertsch (15), Olga Trzeciak (10).