"Pszczółki" kończą sezon zasadniczy na czwartym miejscu. Nie dały rady w starciu ze Ślęzą Wrocław - Zdjęcie główne

Sport Porażką 69:84 koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS zakończyły sezon zasadniczy 2020/2021 w Energa Basket Lidze. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka przegrały na swoim terenie ze Ślęzą Wrocław.

Lublinianki mierzyły się w środę we własnej hali z drużyną z dolnej części tabeli. Koszykarki Pszczółki Polski Cukier walczyły z kolei o jak najlepsze miejsce w tabeli na koniec sezonu zasadniczego.

Lepiej w mecz weszły wrocławianki. Szczególnie skuteczne pod koszem AZS-u UMCS były Alesia Sutton i Stephanie Jones - obie rzuciły po osiem punktów, a ekipa Ślęzy w sumie zdobyła 23 oczka w pierwszej kwarcie. Z kolei gospodynie przez niemal sześć minut gry zdobyły ledwie pięć punktów. Końcówka była w ich wykonaniu lepsza, ale i tak po premierowej kwarcie przegrywały różnicą sześciu oczek

W drugiej odsłonie różnica punktowa między zespołami jeszcze się powiększyła. Ekipa z Dolnego Śląska robiła w ofensywie to, co chciała. Trafiły trzy rzuty za trzy, skutecznie wykonywały rzuty osobiste, wpadały im lay-upy. Na przerwę lublinianki schodziły przegrywając już 40:53.

Lepiej dysponowane tego dnia wrocławianki kontrolowały później przebieg meczu. W trzeciej kwarcie AZS UMCS zdołał zbliżyć się do rywalek co najwyżej na dystans dziewięciu punktów. Morgan Bertsch i spółka nie dały co prawda rywalkom zbyt dużo zapunktować, ale i same nadal miały problem, by finalizować swoje akcje. Na dziesięć minut przed końcem spotkania nadal było 13 oczek różnicy między zespołami.

Swoją przewagę koszykarki ze stolicy Dolnego Śląska jeszcze powiększyły w czwartej kwarcie. Dość powiedzieć, że na pierwszy skuteczny rzut gospodyń trzeba było poczekać cztery minuty. Ostatecznie AZS UMCS przegrał w Lublinie z 1KS Ślęzą Wrocław 69:84.

Po 20. meczach i całym sezonie zasadniczym Pszczółka Polski Cukier ma na koncie 33 punkty, co daje czwarte miejsce w tabeli. Teraz czas na play-offy, w których wystąpi najlepszych osiem ekip pierwszej części rozgrywek. Oprócz lublinianek będą to: VBW Arka Gdynia, CCC Polkowice, PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp., KS Basket 25 Bydgoszcz, Enea AZS Poznań, DGT AZS Politechnika Gdańska i CTL Zagłębie Sosnowiec

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – 1KS Ślęza Wrocław 69:84 (17:23, 23:30, 15:15, 14:16)
Pszczółka Polski Cukier: O’Neill 7, Sklepowicz 6, Poboży 9, Fassina 10, Bertsch 19, Milazzo 8, Duchnowska 3, Pavel 2, Kośla 5, Niedźwiedzka, Trzeciak.
1KS Ślęza: Sutton 24, Dobrowolska 3, Dedić 17, Jakubiuk 10, Jones 26, Tyszkiewicz 8, Poleszak, Jasińska.
Sędziowie: Grzegorz Czajka, Tomasz Trybalski, Mateusz Skorek.