Pszczółki w formie

Autor: | Zdjęcie: azs.umcs.pl/Michał Piłat

Pszczółki w formie - Zdjęcie główne

SportKoszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin wygrały ważne starcie z CosinusMED Widzewem Łódź i dalej mają szansę na zakończenie pierwszej fazy rozgrywek na najniższym stopniu podium. Obecnie lublinianki plasują się na czwartym miejscu w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet.

Mimo że podopieczne Krzysztofa Szewczyka znajdują się w tabeli dużo wyżej niż zawodniczki z Łodzi, spotkanie w pierwszej połowie było bardzo zacięte. Pierwsze 10 minut zakończyło się remisem 19:19. Przyjezdne przed przerwą zdołały jednak wyjść na dwupunktowe prowadzenie. O losach meczu zadecydowała przede wszystkim trzecia odsłona, w której lublinianki dominowały na parkiecie i powiększyły swoją przewagę do 12 „oczek”. W ostatniej części spotkania gospodynie dążyły do odrabiania strat, ale na niewiele się to jednak zdało, ponieważ Pszczółki wygrały ostatecznie 89:81. Dobry mecz w barwach lubelskiego zespołu zagrały tradycyjnie Alexis Peterson i Briana Day, które zdobyły łącznie 49 punktów. Na uwagę zasłużyła także postawa nowej zawodniczki Pszczółki – Kristiny Baltic, która zakończyła mecz z 15 „oczkami” na koncie.

CosinusMED Widzew Łódź – Pszczółka Polski Cukier AZS-UMCS Lublin 81:89 (19:19, 23:25, 12:22, 27:23)

Widzew: Emery 22, Vucković 14 (11 zb.), Davis 13, Jasnowska 13 (4×3), Drop 9, Gala.

Pszczółka: Peterson 26, Day 23 (11 zb.), Baltić 15, Popović 12, Adamowicz 7, Labuckiene 6 (4 bl.), Sklepowicz, Szott-Hejmej.