Polski Cukier Start Lublin z kolejnym zwycięstwem w europejskich pucharach

Autor: | Zdjęcie: K. Kurzępa

Polski Cukier Start Lublin z kolejnym zwycięstwem w europejskich pucharach - Zdjęcie główne

foto K. Kurzępa

Sport Trwa dobra passa koszykarskiej drużyny z Lublina. W poniedziałkowy wieczór podopieczni trenera Artura Gronka zanotowali czwartą wygraną z rzędu. Tym razem czerwono-czarni zwyciężyli estoński klub BC Kalev/Cramo w rozgrywkach European North Basketball League.

Lublinianie od początku dobrze weszli w mecz i po 10 minutach mieli pięć punktów przewagi. Na dużą przerwę schodzili z zaliczką o dwa oczka większą, prowadząc 42:35. W pierwszej połowie "Startowcy" skuteczniej walczyli na tablicach, lepiej punktowali zarówno w pomalowanym, jak i zza łuku, a przede wszystkim prezentowali wyższą kulturę gry.

Po zmianie stron swoje atuty pokazali gospodarze, którzy zaskoczyli czerwono-czarnych znacznie agresywniejszą obroną, notowali dużo przechwytów i wykorzystali słabszą postawę Polskiego Cukru Startu w ataku. Dzięki temu miejscowi rozpoczynali ostatnią z kwart z prowadzeniem 58:57. Ostatecznie jednak zwycięstwo poleciało z Tallinna do Lublina, w czym duża zasługa Klavsa Cavarsa, który rzucał ze stuprocentową skutecznością z gry i pomylił się tylko przy jednym z rzutów wolnych.

Triumf w Estonii był dla ekipy prowadzonej przez trenera Gronka czwartym w obecnej kampanii ENBL. Po pięciu rozegranych spotkaniach "Startowcy" mają na swoim koncie dziewięć punktów i zajmują pierwsze miejsce w tabeli swojej grupy. Kolejny mecz w Europie czeka ich 6 lutego, gdy do hali Globus przyjedzie Budiwelnyk Kijów.

BC Kalev/Cramo - Polski Cukier Start Lublin 73:80 (19:24, 16:18, 23:15, 15:23)

Gliwice: Gilbert 18, Raimo 12, Toom 11, Konostuk 9, Kristijan Kitsing 6, Meiers 6, Kaspar Kitsing 5, Jurkatamm 3, Chatman 2, Dorbek 1, Kurbas