Polski Cukier Start Lublin przegrał w Toruniu

Autor: | Zdjęcie: Polski Cukier Start Lublin

Polski Cukier Start Lublin przegrał w Toruniu - Zdjęcie główne

foto Polski Cukier Start Lublin

Sport W meczu 16. kolejki obecnego sezonu koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin przegrali na wyjeździe z Arriva Polskim Cukrem Toruń. Dla podopiecznych trenera Artura Gronka była siódma porażka w trwającej kampanii Orlen Basket Ligi.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy dość szybko zbudowali przewagę punktową. Z biegiem pierwszej kwarty lubelska drużyna odrobiła część strat i po 10 minutach gry rywale prowadzili 25:20. Na dużą przerwę torunianie schodzili jednak przy rezultacie 50:38.

Po zmianie stron "Startowcy" znów zbliżyli się punktowo do miejscowych, ale po zakończeniu trzeciej odsłony nadal tracili 12 oczek. Ostatecznie ekipa z województwa kujawsko-pomorskiego wygrała na własnym parkiecie 98:84. Duża w tym zasługa aż 20 celnych rzutów z dystansu i umiejętnego dzielenia się piłką.

Rywale zagrali bardzo dobre spotkanie. Zabrakło nam przede wszystkim cierpliwości i mądrości w grze. Jeżeli przeciwnik trafia za trzy punkty na wysokiej, 50-procentowej skuteczności, zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie, to musimy zagrać trochę cierpliwiej w ataku. Trzeba wtedy sprawić, żeby rywale pobronili dłużej, stracili siły i nie będzie w odpowiednim rytmie gry. Próbowaliśmy zmienić obronę, natomiast pojedyncze błędy i straty, które napędzały gospodarzy, dały im zwycięstwo. Przy wyniku 59:53 podjęliśmy dwie-trzy złe decyzje z rzędu. Strata i nieprzygotowane rzuty "otworzyły" torunian z powrotem – podsumował trener Artur Gronek.

Następna konfrontacja czeka koszykarzy lubelskiego klubu 9 stycznia. Wówczas czerwono-czarni zmierzą się na wyjeździe z bułgarskim Spartakiem Pleven w ramach pierwszego meczu rozgrywek European North Basketball League w 2024 roku.

Arriva Polski Cukier Toruń - Polski Cukier Start Lublin 98:84 (25:20, 25:18, 24:24, 24:22)

Toruń: Diggs 21, Filipović 20, Kunc 16, Vucić 12, Cel 10, Tomaszewski 10, Diduszko 8, Smith 1

Lublin: O'Reilly 27, Gabrić 14, Karolak 10, Benson 9, Durham 9, Wade 7, Pelczar 3, Szymański 3, Put 2

Sędziowali: Dariusz Zapolski, Tomasz Szczurewski, Maciej Krupiński