Polski Cukier Start Lublin gorszy od Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk (ZDJĘCIA)

Sport Koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin doznali dziewiętnastej porażki w obecnym sezonie Energa Basket Ligi. W meczu 27. kolejki czerwono-czarni ulegli na własnym parkiecie drużynie Grupa Sierleccy Czarni Słupsk.

Gospodarze lepiej weszli w mecz i w początkowych fragmentach zdecydowanie częściej trafiali do kosza. Podopieczni Artura Gronka zbudowali przewagę w postaci 12 punktów. Dobrą dyspozycję prezentował przede wszystkim Scoochie Smith, który podczas pierwszej kwarty trzykrotnie rzucał z dystansu i za każdym razem skutecznie. Wraz z upływem gry na parkiecie w szeregach gości pojawili się rezerwowi. Za ich sprawą drużyna z województwa pomorskiego odrobiła część strat i po 10 minutach "Startowcy" prowadzili pięcioma oczkami.

W drugiej odsłonie czerwono-czarni również odskoczyli przyjezdnym na 12 punktów. Jednak tuż przed zejściem na dużą przerwę słupszczanie znów pokazali, że potrafią z powodzeniem gonić wynik i po serii 11:0 znacząco zbliżyli się do miejscowych. Na półmetku rywalizacji lublinianie prowadzili 41:40. Co ciekawe, Polski Cukier Start miał wówczas 50-procentową skuteczność z rzutów wolnych, natomiast Czarni nie pomylili się w tym elemencie ani razu.

Po zmianie stron drużyna z Lublina długo nie mogła złapać odpowiedniego rytmu, natomiast zespół z Pomorza nakręcał się z każdą następną udaną akcją. Gospodarze mieli duże problemy ze skutecznością w ataku i popełniali sporo błędów w defensywie, z kolei podopieczni Mantasa Cesnauskisa trafili cztery "trójki", grając z dużą swobodą. Dobrze prezentujący się goście mieli już nawet 15 oczek zaliczki, ale do ostatniej ćwiartki przystępowali, prowadząc 67:59.

Podczas czwartej kwarty słupszczanie nawet na chwilę nie oddali prowadzenia i zwycięstwo pojechało z hali Globus do oddalonego o ponad 600 kilometrów Słupska. Kapitalną partię rozegrał David Dileo, który nie chybił w żadnej z siedmiu prób zza łuku. Dzięki wygranej Czarni nadal są w grze o play-offy, zaś czerwono-czarni wciąż muszą walczyć o utrzymanie w krajowej elicie na kolejny sezon. Do końca rozgrywek Mateuszowi Dziembie i spółce pozostały trzy mecze, w tym dwa wyjazdowe.

Polski Cukier Start Lublin - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 80:91 (24:19, 17:21, 18:27, 21:24)

Lublin: Smith 27, Pelczar 12, Melvin 11, Griciunas 9, Cavars 9, DeVoe 5, Młynarski 5, Dziemba 2, Barnies, Krasuski

Słupsk: Dileo 21, Witliński 18, Chyliński 11, Schenk 10, Musiał 10, Leończyk 6, Coleman 6, Ivey 4, Jankowski 3, Lake 2

Sędziowali: Michał Chrakowiecki, Maciej Dębowski, Rafał Zuchowicz