Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec

Autor: | Zdjęcie: AZS UMCS Lublin

Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec - Zdjęcie główne

foto AZS UMCS Lublin

Sport Koszykarki z Lublina doznały drugiej z rzędu ligowej porażki. W spotkaniu 16. kolejki sezonu 2022/23 zielono-białe uległy na wyjeździe drużynie Zagłębia Sosnowiec.

Podopieczne Krzysztofa Szewczyka powtórzyły scenariusz sprzed tygodnia, gdy przegrały na krajowym podwórku trzy dni po pucharowym zwycięstwie z BCF ELFIC Fryburg. W poprzedniej serii gier zespołem, który pokonał lublinianki była Polonia Warszawa. Tym razem lepsze okazało się Zagłębie. O rezultacie w dużej mierze przesądziła fatalna pierwsza kwarta w wykonaniu akademiczek, które w trakcie początkowych 10 minut zdobyły zaledwie osiem punktów, przy dwudziestu rzuconych przez rywalki. Druga kwarta była znacznie bardziej wyrównana, ale to gospodynie schodziły na dużą przerwę z komfortowym prowadzeniem 43:31.

Po zmianie stron Polski Cukier AZS UMCS ambitnie gonił wynik, jednak ostatecznie miejscowe triumfowały różnicą dwóch oczek. Wiodącymi postaciami w szeregach ekipy z Sosnowca były skrzydłowa Batabe Zempare (40 rozegranych minut, 22 punkty, 10 zbiórek) i rzucająca Miroslava Mistinova - autorka 21 pkt. Po stronie drużyny z Lublina tylko zdecydowana liderka Sparkle Taylor oraz Tetiana Yurkevichus były w stanie zapisać na swoim koncie dwucyfrową liczbę oczek. Słabszy dzień pozostałych zawodniczek, duże problemy w obronie oraz brak trenera asystenta Marka Lebiedzińskiego w sztabie (musiał zostać w Lublinie na mistrzostwach U19) sprawiły, że wicemistrzynie kraju wróciły z województwa śląskiego na tarczy.

Zielono-białe przegrały z Zagłębiem po raz drugi w obecnym sezonie. Pod koniec października sosnowiczanki triumfowały bowiem w lubelskiej hali MOSiR 79:71. Niedzielne rozstrzygnięcie sprawiło, że oba zespoły mają po piętnastu rozegranych spotkaniach taką samą liczbę punktów.

W następną sobotę AZS UMCS znów zagra na obcym parkiecie, a rywalem akademiczek będzie Enea AZS Politechnika Poznań. Na najbliższy domowy mecz lublinianki będą musiały poczekać do 26 stycznia, gdy zmierzą się w rozgrywkach EuroCup z drużyną z hiszpańskiej Saragossy.

MB Zagłębie Sosnowiec – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 71:69 (20:8, 23:23, 12:24, 16:14)

Sosnowiec: Zempare 22, Mistinova 21, Coleman 11, Wnorowska 6, Grzenkowicz 5, Urbaniak-Dornstauder 4, Jarząb 2, Wojtylas

Lublin: Taylor 27, Yurkevichus 11, Ziętara 7, Stanacev 6, Mack 6, Zięmborska 3, Kuczyńska 2, Trzeciak

Sędziowali: Ewa Matuszewska, Tomasz Tybor, Jolanta Mikulska