Polski Cukier AZS UMCS Lublin z wysokim zwycięstwem nad MKS Pruszków (ZDJĘCIA)

Sport Koszykarskie mistrzynie kraju odniosły drugą z rzędu ligową wygraną. W spotkaniu trzeciej kolejki sezonu 2023/24 zielono-białe pokonały na własnym parkiecie zespół z Pruszkowa.

W niedzielnym spotkaniu nie mogła wziąć udziału przeziębiona główna rozgrywająca akademiczek Shyla Heal. Absencja Australijki nie wpłynęła jednak na wynik, bowiem gospodynie od początku do końca zdecydowanie nadawały ton wydarzeniom na parkiecie. Już po pierwszej kwarcie lublinianki miały 12 punktów zaliczki, natomiast na dużą przerwę schodziły przy prowadzeniu 46:29.

Po zmianie stron podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka powiększały przewagę i ostatecznie triumfowały różnicą 33 oczek. - Myślę, że kontrolowałyśmy to spotkanie, tak jak powinno to wyglądać - stwierdziła Dominika Fiszer, rozgrywająca Polskiego Cukru AZS UMCS. - Może na początku nasza obrona powinna być trochę lepsza, ale najważniejsze jest zwycięstwo i to, że minuty zostały podzielone między wszystkie zawodniczki. Wykonałyśmy swoje zadanie. Shyla się rozchorowała, ale można powiedzieć, że cieszymy się, że mogła trochę odpocząć, bo przed nami następne wyzwania - dodała.

Już w najbliższą środę AZS UMCS czeka kolejny mecz w Eurolidze. Tym razem akademiczki zagrają na wyjeździe z węgierską drużyną Diósgyőri VTK. Początek tej rywalizacji zaplanowano 25 października o godzinie 18:00. Z racji nadchodzącego występu na arenie międzynarodowej sztab szkoleniowy stosował w niedzielne popołudnie większą rotację, niż w starciach z silniejszymi przeciwnikami. Dzięki temu sporo okazji do gry otrzymały młode zawodniczki w szeregach mistrzyń Polski.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - MKS Pruszków 88:55 (29:17, 17:12, 24:14, 18:12)

Lublin: Zięmborska 15, Ullmann 12, Bernath 11, Fiszer 10, Ziętara 9, Gustavsson 8, Fluker 8, Kalenik 6, Jeziorna 5, Kuper 4, Adamczuk, Goszczyńska

Pruszków: Maupin 21, Marcinkowska 9, Stawicka 8, Dmochewicz 6, Zaborska 4, Haponik 4, Frojdenfal 2, Świeżak 1, Jastrzębska, Giżyńska