Reklama

Reklama

Platinum Motor Lublin przekłada kolejny mecz na własnym torze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Platinum Motor Lublin

Platinum Motor Lublin przekłada kolejny mecz na własnym torze - Zdjęcie główne

foto Platinum Motor Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Już po raz drugi w 2023 roku spotkanie PGE Ekstraligi na torze przy Alejach Zygmuntowskich nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Planowany na piątek mecz Platinum Motoru Lublin z Cellfast Wilkami Krosno został bowiem przełożony.

Reklama

Jeszcze w czwartek o godzinie 12:30 trener Maciej Kuciapa powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej, że nadchodząca konfrontacja nie ma statusu zagrożonej. – Pogoda nie była dotychczas zbyt łaskawa. Do tej pory odbyły się trzy sesje treningowe, ponieważ aura nie pozwalała na więcej. Myślę jednak, że jesteśmy dobrze wjeżdżeni – mówił szkoleniowiec Drużynowych Mistrzów Polski.

Niespełna osiem godzin później w mediach społecznościowych lubelskiego klubu pojawiła się informacja, że w piątek przy Z5 nie będzie ligowego ścigania. Przypomnijmy, że to już druga rywalizacja w Lublinie, którą trzeba było przełożyć. 9 kwietnia nie doszło bowiem do hitowego starcia z Betard Spartą Wrocław.

Z przykrością informujemy, że z powodów od nas niezależnych jutrzejszy mecz Platinum Motor Lublin - Cellfast Wilki Krosno zostaje odwołany. Pomimo licznych prac torowych, które zostały przeprowadzone w ostatnich tygodniach nawierzchnia na Stadionie Żużlowym przy Alejach Zygmuntowskich 5 w Lublinie w dalszym ciągu nie nadaje się do jazdy – czytamy w social mediach "Koziołków".
 
Dalsza część oświadczenia brzmi następująco (przedstawiamy ją w oryginalnej pisowni):
 
"Z uwagi na bardzo niekorzystne położenie toru żużlowego w Lublinie, doprowadzenie nawierzchni po okresie zimowym jest bardzo trudnym wyzwaniem. Nie jesteśmy w stanie pokonać przyrody i pomimo intensywnych działań, bardzo wysoki poziom zwierciadła wody gruntowej (ok. 30 centymetrów poniżej poziomu toru żużlowego), nie pozwala przygotować nawierzchni tak, aby możliwe było bezpieczne ściganie.

Dodatkowym utrudnieniem jest murawa boiska piłkarskiego, która zatrzymuje ogromne ilości wody. Woda z boiska przenika do powierzchni toru i również uniemożliwia prace na nim. Jest to sytuacja całkowicie niezależna od organizatora zawodów i wcześniej niespotykana, wynika przede wszystkim z bliskości rzeki Bystrzycy, niekorzystnych warunków pogodowych w ostatnich tygodniach oraz przebiegu tegorocznej zimy.
 
W ostatnich dniach przeprowadziliśmy 3-krotną próbę odbycia treningu, podczas której zawodnicy wyjeżdżali jedynie pojedynczo, ponieważ stan nawierzchni nie pozwalał na bezpieczne ściganie."
 

Komunikat takiej treści został natomiast opublikowany na stronie PGE Ekstraligi:

"Po podjęciu decyzji o odwołaniu meczu 1. rundy DMP w Lublinie, Ekstraliga Żużlowa sp. o.o. prowadziła stały monitoring stanu toru w Lublinie. Na torze do chwili obecnej nie odbyły się żadne zawody, jak również nie było możliwości przeprowadzenia bezpiecznego treningu z udziałem czterech zawodników (na torze w starcie spod taśmy). W związku z powyższym, z uwagi na aktualny stan toru i dotychczasowe warunki atmosferyczne, które nie pozwoliły na przygotowanie toru po okresie zimowym, pomimo wykonywania prawidłowej procedury przygotowania toru w dniach poprzedzających (m.in. wielokrotne przykrywanie toru w celu jego ochrony przed opadami), a także w dniu dzisiejszym w obecności komisarza toru, biorąc pod uwagę złożony na tę okoliczność przez niego raport, mając na uwadze przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo zawodników oraz brak gwarancji sportowego widowiska godnego rozgrywek PGE Ekstraligi, Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o na wniosek organizatora odwołuje mecz 3. rundy DMP PLATINUM Motor Lublin – CELLFAST Wilki Krosno.

Nawierzchnia toru w Lublinie jest w wielu miejscach mocno rozmiękczona i niejednolita w efekcie wysokiego poziomu wód gruntowych. W związku z aktualnym stanem toru nie ma możliwości przygotowania tej nawierzchni zgodnie z regulaminem, pozwalającej przeprowadzić zawody, mając na uwadze, że czym innym są pojedyncze treningowe wyjazdy na tor zawodników, a czym innym pełny mecz, podczas którego wyścigi muszą odbywać się na torze gwarantującym jego regulaminowy i co najważniejsze bezpiecznych stan od początku do końca."

Póki co, nie wiadomo, czy przełożony na 27 kwietnia mecz z Betard Spartą dojdzie do skutku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy