Motor Lublin sparuje. Wysoka wygrana w dwugodzinnym meczu

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin

Motor Lublin sparuje. Wysoka wygrana w dwugodzinnym meczu - Zdjęcie główne

Żółto-biało-niebiescy wysoko pokonali Chełmiankę Chełm | foto Motor Lublin

Sport Za piłkarzami lubelskiego klubu już trzy sprawdziany. Podopieczni trenera Marka Saganowskiego mierzyli się dotąd z dwoma trzecioligowcami i drużyną z PKO Ekstraklasy.

W planach przygotowań drużyny Motoru do rundy wiosennej w eWinner 2. Lidze jest siedem spotkań. Trzy mecze kontrolne już za ekipą Marka Saganowskiego. Lublinianie zaczęli od najtrudniejszego rywala - ekstraklasowego ŁKS-u Łódź. Przegrali 1:2, a honorowego gola dla żółto-biało-niebieskich strzelił Filip Wójcik.

ŁKS Łódź – Motor Lublin 2:1 (0:1)
Bramki: Jurić 79', Ricardinho 86' – Wójcik 19'.
ŁKS: Arndt (46' Kozioł) – Bąkowicz (46' Wszołek), Dąbrowski (30' Nacho, 64' Lorenc), Koprowski (46' Marciniak), Szeliga (46' Klimczak), Moreno (30' Pirulo, 64' Janczukowicz), Kuźma (30' Tosik, 64' Rozwandowicz), Dominguez (46' Kowalczyk), Nowacki (46' Ricardinho), Gryszkiewicz (46' Wolski), Corral (41' Radaszkiewicz, 56' Jurić).
Motor, I połowa: Madejski – Wójcik, Błyszko, Cichocki, Moskwie, Polak, Swędrowski, Świeciński, Ceglarz, Ryczkowski, Fidziukiewicz. II połowa: Madejski (59' Lach) – Michota, Błyszko (68' Cichocki), Najemski, Moskwik (68' Polak), Kosior, Bednarczyk, Kusiński, Król, Rak, Firlej.
Żółte kartki: Dominguez, Kowalczyk – Rak, Kusiński.
Czerwona kartka: Marciniak 47' (za faul).

Pierwsze zwycięstwo Motoru

W kolejnym spotkaniu to "Motorowcy" byli faworytem, bo mierzyli się z trzecioligową Tomasovią Tomaszów Lubelski. W spotkaniu rozegranym 26 stycznia lublinianie wygrali 2:0 po golach Adama Ryczkowskiego i Macieja Firleja.

Motor Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:0 (1:0)
Bramki: Ryczkowski 31', Firlej 47'.
Motor, I połowa: Lach – Wójcik, Błyszko, Cichocki, Moskwik, Świeciński, Ceglarz, Swędrowski, Ryczkowski, Polak, Fidziukiewicz. II połowa: zawodnik testowany – Michota, Król, Najemski, Rozmus, Sędzikowski, Kusiński, Kafel (72' Kosior), Bednarczyk, Rak, Firlej.
Tomasovia: Krawczyk – Wolanin, Chmura, Skiba, Zozulia, Lis, Słotwiński, Orzechowski, Tomaszewski, Czereczun, J. Szuta oraz D. Szuta, Lasota, Pleskacz, A. Żurawski, Kurzępa.

Wysoka wygrana Motoru w dwugodzinnym meczu

W minioną środę, 2 lutego, Motor zmierzył się z innym trzecioligowcem - Chełmianką Chełm. Spotkanie rozgrywano w nietypowym wymiarze czasowym - dwa razy po 60 minut. Żółto-biało-niebiescy wygrali 6:2. Bramki dla lublinian zdobyli Tomasz Swędrowski, Adam Ryczkowski, Filip Wójcik, Michał Fidziukiewicz i Piotr Ceglarz. Do tego należy doliczyć samobója zawodnika Chełmianki - Łukasza Mazurka.

Motor Lublin – Chełmianka Chełm 6:2 (6:1)
Bramki: Mazurek 20' (sam.), Swędrowski 26', Ryczkowski 29', Wójcik 35', Fidziukiewicz 41', Ceglarz 43' – Brzozowski 51', Wiatrak 113'.
Motor, I połowa: Lach – Wójcik, Błyszko, Cichocki, Moskwik, Świeciński, Swędrowski, Ceglarz, Rak, Ryczkowski, Fidziukiewicz. II połowa: Madejski – Michota, Zbiciak, Najemski, Rozmus, Kusiński, Kafel, Król, Sędzikowski, Polak, Firlej (90' Kosecki).
Chełmianka: Ciołek – Janiszek, Kanarek, Mazurek, Wołos, Brzozowski, Piekarski, Bonin, Czułowski, Kashay. Myśliwiecki oraz Długosz, Budzyński, Duda, Wiatrak, Grądz, Skoczylas, Bednara, Dziubiński.

Kolejny sparing Motoru w najbliższą niedzielę, 6 lutego. Przeciwnikiem lublinian będzie Siarka Tarnobrzeg, wiceliderm gr. 4. w 3. Lidze.