MKS FunFloor Lublin lepszy od Młynów Stoisław Koszalin (ZDJĘCIA)

Sport W pierwszym meczu przed własną publicznością w 2023 roku szczypiornistki MKS FunFloor Lublin pokonały rywalki z Koszalina. Dla podopiecznych trenera Piotra Dropka było to dziewiąte zwycięstwo w obecnym sezonie PGNiG Superligi kobiet.

Do przerwy gospodynie wygrywały różnicą czterech trafień. I choć w początkowych fragmentach spotkania biało-zielone miały zdecydowaną przewagę, to z każdą kolejną minutą coraz lepiej prezentowały się przyjezdne, które zdołały doprowadzić do remisu 3:3. Następnie drugi bieg włączyły lublinianki, które odskoczyły aż na 10:3. 22-krotne mistrzynie Polski nie były jednak w stanie utrzymać wysokiego prowadzenia do zakończenia pierwszej połowy.

Po zmianie stron MKS FunFloor kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i nie roztrwonił zaliczki wypracowanej w pierwszej połowie. Miejscowe w ataku były skuteczniejsze od przeciwniczek, prezentowały dużą solidność w obronie i nie traciły koncentracji. Dzięki temu pewne zwycięstwo stało się faktem i lubelscy kibice wyszli z hali Globus w dobrych nastrojach.

Od początku meczu grałyśmy twardo w obronie, później wkradły się błędy, miałyśmy sporo nietrafionych akcji sam na sam, ale najważniejsze, że utrzymywałyśmy przewagę i dowiozłyśmy wynik do końca – oceniła Magda Więckowska, rozgrywająca zespołu z Lublina. – Myślę, że można powiedzieć, że to było spotkanie bramkarek. Paulina Wdowiak pokazała się z super strony, także możemy jej pogratulować. Będziemy jeszcze analizować tę rywalizację, ale na pewno w następnych kolejkach nie można dopuścić do sytuacji, w których praktycznie "za darmo" dałyśmy rywalkom trafić do siatki – dodała szczypiornistka.

MKS FunFloor Lublin - Młyny Stoisław Koszalin 29:24 (17:13)

Lublin: Wdowiak, Gawlik – Płomińska 6, Achruk 5, Masna 5, M. Więckowska 4, D. Więckowska 3, Szynkaruk 2, Portasińska 2, Rebicova 1, Pastuszka 1, Pietras 1

Koszalin: Filończuk, Zimny – Mączka 5, Urbaniak 5, Zaleśny 4, Kubisova 4, Lipok 2, Reichel 2, Bayrak 1, Rycharska 1

Sędziowali: Miłosz Luberecki (Ustrzyki Dolne), Mateusz Pieczonka (Krosno)

Kary: 10 min – 8 min