LUK Lublin uległ Treflowi Gdańsk (ZDJĘCIA)

Sport Siatkarze LUK Lublin doznali drugiej z rzędu porażki w PlusLidze. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza znów przegrali 0:3 z bezpośrednim rywalem w walce o występy w fazie play-off. Po zeszłotygodniowej przegranej na wyjeździe z PGE Stalą Nysa tym razem żółto-czarni ulegli w hali Globus drużynie gdańskiego Trefla. Taki wynik komplikuje sytuację lubelskiego zespołu w kontekście zajęcia miejsca w najlepszej ósemce krajowej elity.

Gospodarze przystępowali do meczu z chęcią przełamania złej passy w starciach z ekipą z Trójmiasta. Jak do tej pory bowiem lublinianie przegrali każde z trzech spotkań przeciwko Treflowi, urywając rywalom tylko jednego seta. Jednak pierwsza partia od początku układała się po myśli przyjezdnych, którzy po dobrych zagrywkach Mikołaja Sawickiego szybko odskoczyli punktowo. Ambitnie grający żółto-czarni byli w stanie doprowadzić z wyniku 2:7 do remisu 7:7. Po chwili wyrównanej walki znów dużo lepiej w ataku prezentowali się gdańszczanie i to oni zasłużenie objęli prowadzenie w sobotniej konfrontacji.

Zarówno początkowy, jak i drugi set zakończyły się wynikiem 25:17 dla ekipy z województwa pomorskiego. Mimo wszystko, w drugiej odsłonie Trefl w pełni kontrolował wydarzenia na parkiecie i nie pozwolił miejscowym na zbyt wiele, mając zdecydowaną przewagę w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W trakcie tej partii trener Dariusz Daszkiewicz desygnował więc na boisko zawodników, którzy w ostatnich spotkaniach mieli mniej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

Kolejna partia do pewnego momentu miała podobny przebieg i goście spokojnie budowali przewagę. Jednak w drugiej części seta zespół z Lublina zniwelował straty, dzięki czemu kibice na "Globusie" byli świadkami bardziej emocjonującego finiszu, aniżeli w poprzednich odsłonach. I choć gospodarze obronili pierwszą piłkę meczową, to ostatecznie musieli przełknąć gorycz pierwszej domowej porażki od 18 listopada ubiegłego roku. A najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został niemiecki rozgrywający Lukas Kampa.

LUK Lublin - Trefl Gdańsk 0:3 (17:25, 17:25, 22:25)

LUK: Szerszeń 10, Romać 7, Malinowski 6, Włodarczyk 4, Jendryk 4, Jóźwik 4, Nowakowski 3, Komenda 1, Wachnik 1, Stajer 1, Tavares, Watten (libero), Gregorowicz (libero)

Trefl: Sawicki 19, Bołądź 15, Zaleszczyk 8, Martinez 6, Niemiec 5, Kampa 4, Perry (libero)

Sędziowali: Magdalena Niewiarowska i Marcin Myszkowski