LUK Lublin przegrał z Projektem Warszawa (ZDJĘCIA)

Autor:

Sport Siatkarze LUK Lublin doznali czwartej z rzędu ligowej porażki. W spotkaniu 26. kolejki podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza przegrali w hali Globus z Projektem Warszawa.

W pierwszym secie oba zespoły grały falami. Początkowo doszło do walki punkt za punkt. Gdy gospodarze zaliczyli lepszy fragment i odskoczyli na trzy oczka, to przyjezdni odrobili straty z nawiązką, przechodząc od wyniku 13:11 na korzyść lublinian do 14:15. Wymiana ciosów trwała praktycznie do końca partii. W decydujących momentach skuteczniej grali miejscowi. Stołeczny zespół wybronił co prawda dwie piłki setowe, ale po ataku Wojciecha Włodarczyka żółto-czarni objęli prowadzenie w meczu.

O ile pierwsza odsłona trwała 37 minut, to następna była już o 10 minut krótsza. Rywalizacja na parkiecie znów była zacięta, lecz tym razem to goście rozstrzygnęli kluczowe momenty seta na swoją korzyść. Najwięcej problemów miejscowym sprawiał tercet Linus Weber-Igor Grobelny-Piotr Nowakowski i w dużej mierze ci zawodnicy przesądzili o powodzeniu swojej drużyny w drugim secie, wygranym 25:22.

Objęcie prowadzenia w meczu dodało warszawianom animuszu. Podczas trzeciej odsłony tylko w początkowych ekipa prowadzona przez trenera Piotra Grabana pozwoliła żółto-czarnym na nawiązanie równorzędnej walki. Jednak od stanu 9:8, Projekt zaczął kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie i zasłużenie wygrał partię różnicą pięciu oczek.

W następnym secie przyjezdni całkowicie zdominowali boiskowe poczynania, potwierdzili swoją wyższość i zakończyli konfrontację w hali Globus, triumfując aż 25:13. Komplet punktów pojechał do Warszawy, a MVP zawodów wybrano Jana Firleja ze stołecznej drużyny. Do końca sezonu zasadniczego pozostały cztery kolejki. W następnej serii spotkań LUK zagra na wyjeździe z zespołem Barkom Każany Lwów, która mecze w roli gospodarza rozgrywa w Krakowie.

LUK Lublin - Projekt Warszawa 1:3 (25:23, 22:25, 20:25, 13:25)

Lublin: Nowakowski 7, Komenda 2, Malinowski 3, Szerszeń 11, Jendryk 3, Włodarczyk 14, Watten (libero) oraz Romać 9, Jóźwik 1, Hudzik 1, Gregorowicz (libero) i Wachnik

Warszawa: Kowalczyk 6, Weber 21, Tille 10, Nowakowski 14, Grobelny 14, Firlej 3, Jaglarski (libero) oraz Wrona 2 i Pawlun

Sędziowali: Piotr Król i Marek Budzik