Koszykarki Pszczółki Polski Cukier rozgromiły outsiderki. Lublinianki wygrały różnicą czterdziestu punktów - Zdjęcie główne

Sport Wynikiem 92:52 na korzyść gospodyń zakończył się piątkowy mecz w Lublinie, w którym koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS podejmowały ostatni w tabeli GTK Gdynia.

Dla podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka to miał być spacerek - mierzący w najwyższe cele AZS UMCS podejmował bowiem w swojej hali najsłabszą drużynę w Energa Basket Lidze Kobiet. Dość powiedzieć, że gdynianki w 17. meczach poprzedzających starcie z Pszczółką Polski Cukier poniosły komplet porażek.

Lubelskie akademiczki zaczęły zgodnie z planem - szybko wypracowały sobie sporą przewagę, bo po czterech minutach prowadziły już 8:0. W kolejnych minutach nie było inaczej, bo gospodynie spokojnie punktowały, a ich rywalki miały ogromne problemy z przebiciem się przez obronę AZS-u UMCS. Gdynianki zdobyły w sumie sześć punktów, po pierwszej odsłonie "Pszczółki" miały na koncie 23 oczka.

Po kilku zmianach w składzie Pszczółki Polski Cukier i wprowadzeniu przez trenera Krzysztofa Szewczyka kilku rezerwowych, przyjezdnym szło nieco lepiej, szczególnie w ofensywie. Zdołały zdobyć 14 punktów, ale i tak lublinianki powiększyły swoje prowadzenie. W połowe meczu było 43:20 dla gospodyń.

W trzeciej kwarcie faworytki zdobyły aż 30 punktów. Odpowiedzialność za punktowanie rozłożyła się na wielu zawodniczkach - skutecznie do kosza gdynianek rzucały Morgan Bertsch, Martina Fassina, Karolina Poboży, Ilaria Milazzo, Emilia Kośla i Klaudia Niedźwiedzka.

Nic nie mogło już pokrzyżować szyków lubliniankom w ostatniej odsłonie, bo ich prowadzenie było zbyt wysokie. Czwarta kwarta była stosunkowo wyrównana, ale i tak zawodniczki AZS-u UMCS zapisały ją na swoje konto. Dobrze w ostatnich minutach meczu punktowała Zuzanna Sklepowicz, zdobywając dla swojego zespołu osiem oczek.

Ostatecznie Pszczółka Polski Cukier rozbiła GTK Gdynia 92:52. Z dorobkiem kilkunastu punktów mecz zakończyły Bertsch, Niedźwiedzka, Fassina i Poboży.

Po 18. rozegranych meczach ekipa z Lublina zajmuje trzecie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet, mając na koncie 31 punktów. Kolejny mecz akademiczek w środę, 24 lutego. "Pszczółki" zmierzą się na wyjeździe z Enea AZS-em Poznań. Spotkanie zaczyna się o godz. 18.30.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – GTK Gdynia 92:52 (23:6, 20:14, 30:15, 19:17)
Pszczółka Polski Cukier: O’Neill 3, Milazzo 7, Poboży 12, Fassina 16, Bertsch 16,  Sklepowicz 8, Duchnowska 5, Niedźwiedzka 14, Kośla 9, Trzeciak 2, Kosicka.
GTK: Bazan 13, Szulc 2, Rudzka 3, Żytkowska 10, Marcinkowska 9, Płotka 4, Grymek 11, Homza, Stefańczyk.
Sędziowie: Mariusz Nawrocki, Tomasz Tomaszewski, Adrian Szczotka.