Jedna porażka dzieli je od odpadnięcia z play-off. Koszykarki "Pszczółek" przegrały w Bydgoszczy - Zdjęcie główne

Sport Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka poniosły drugą porażkę w rywalizacji z KS Basket 25 Bydgoszcz. Jeśli w niedzielę Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS także przegra, odpadnie z rywalizacji.

W dwóch meczach w Lublinie oba zespoły odniosły po jednym zwycięstwie. W sobotę do wygranej w rywalizacji do trzech zwycięstw znacznie przybliżyły się bydgoszczanki.

Po pierwszej połowie spotkania gospodynie prowadziły już 41:24. W premierowej kwarcie AZS UMCS zdobywał punkty niemal wyłącznie po rzutach wolnych, oprócz tego w ofensywie lublinianek niewiele wychodziło. Jeszcze słabsze pod koszem KS Basket 25 przyjezdne były w drugiej kwarcie, gdy do swojego dorobku dopisały ledwie dziesięć oczek.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier nawiązały z rywalkami bardziej wyrównaną rywalizację dopiero w trzeciej kwarcie. Zaczęły trafiać częściej z gry, zaliczyły dwie trójki. Przed ostatnią kwartą przegrywały jednak różnicą 16. punktów. W czwartej partii potrafiły zniwelować część strat, ale nie były w stanie zbliżyć się do rywalek na tyle, by zagrozić ich zwycięstwu. KS Basket 25 Bydgoszcz pokonał Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin 72:62.

Kolejny mecz w niedzielę. Jeśli lublinianki przegrają, pożegnają się z play-off, kończąc tym samym sezon w Energa Basket Lidze. Początek spotkania o godz. 19.

KS Basket 25 Bydgoszcz – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 72:62 (26:14, 15:10, 13:14, 18:24)
Pszczółka: Milazzo 10, Pavel 8, Fassina 7, Kośla 8, Bertsch 8, O’Neill 7, Sklepowicz 5, Duchnowska 5, Poboży 4, Niedźwiedzka, Trzeciak.
Basket 25: Międzik 6, Burdick 21, McBride 5, Michałek 6, Evans 13, Stankiewicz 10, Zasada 5, Boonstra 6, Faleńczyk, W. Sobiech, R. Sobiech.
Sędziowali: Dariusz Zapolski, Marcin Koralewski, Karina Kamińska.