Edach Budowlani Lublin pokonali ligowego beniaminka

Autor: | Zdjęcie: KK

Edach Budowlani Lublin pokonali ligowego beniaminka - Zdjęcie główne

foto KK

SportTrwa dobra passa drużyny lubelskich rugbistów. W czwartej kolejce nowego sezonu Edach Budowlani Lublin wygrali na wyjeździe z Budimex Rugby Białystok. Dla podopiecznych trenera Andrzeja Kozaka było to trzecie z rzędu zwycięstwo.

Niebiesko-biało-czerwoni mierzyli się z ekipą z Podlasia w meczu ligowym po raz pierwszy w historii. Już do przerwy "piętnastka z Krasińskiego" prowadziła 17:7, prezentując na boisku dużą konsekwencję i dobrą organizację gry. Zespół z Lublina potrafił wykorzystywać błędy mniej doświadczonych rywali i po niespełna kwadransie miał przewagę siedmiu punktów, a przed drugą połową powiększył dystans do dziesięciu oczek.

Po zmianie stron gospodarze co prawda dość szybko przyłożyli i starali się "gonić" wynik, ale w dalszych fragmentach Edach Budowlani zmów kontrolowali wydarzenia na murawie. Ostatecznie wygrali z bonusem i wrócili z Białegostoku z tarczą, a indywidualne powody do zadowolenia miał Szymon Próchniak, który zapisał na swoim koncie pierwsze przyłożenie w seniorach.

W następnej kolejce drużyna trenera Kozaka zmierzy się na własnym boisku z Orkanem Sochaczew. Do tej rywalizacji dojdzie w niedzielę, 22 września o godzinie 14:00.

Budimex Rugby Białystok – Edach Budowlani Lublin 19:34 (7:17)
Punkty: Adrian Awdziej 5 (1P), Patryk Romanowski 5 (1P), Andrei Cebotari 5 (1P), Kuba Dąbrowski 4 (2pd) – Michał Musur 10 (2P),  Jakub Bobruk 5 (1P), Kuziwakwashe Kazembe 4 (2pd), Michał Węzka 5 (1P), Stanisław Kasprzak 5 (1P), Szymon Próchniak 5 (1P)

Edach Budowlani: Kelberashvili (65 Mazur), Skałecki (60 Skup), Rudziński (75 Więckowski), Król, Jasiński (48 S. Próchniak), Pasieczny, Musur, Bobruk,  Kazembe, M. Próchniak (41 Pietrkiewicz, 44 Novikov), Węzka, Szczepański, Dube, Kasprzak